Kawitacja to inaczej peeling kawitacyjny, który wykonuje się w celu dogłębnego oczyszczenia skóry. Jeszcze do niedawna zabieg, ten można było przeprowadzić wyłącznie w salonie kosmetycznym. Obecnie istnieje wiele profesjonalnych urządzeń, które dzięki intuicyjnej technologii pozwalają na samodzielne wykonanie zabiegu w domu. Peeling kawitacyjny skutecznie złuszcza naskórek i przygotowuje skórę na przyjęcie składników aktywnych. Jak prawidłowo wykonać zabieg?
Co to jest kawitacja?
Kawitacja twarzy to głębokie oczyszczanie skóry z wykorzystaniem wibracji ultradźwiękowych. W trakcie jego wykonywania dochodzi do zmniejszenia ciśnienia, które powoduje przemianę cieczy w gaz. Zjawisko to wykorzystywane jest do profesjonalnego oczyszczania skóry. Peeling kawitacyjny twarzy polega na wytwarzaniu się mikro-pęcherzyków, które wypełnione są rozrzedzonym gazem. Jak do tego dochodzi? Kawitacja rozpoczyna się w momencie kontaktu wilgotnej skóry z ultradźwiękami, które dzięki wibracjom rozpadają się. To właśnie dzięki temu procesowi, stare komórki warstwy rogowej naskórka złuszczają się, odsłaniając młodsze i zdrowsze warstwy skóry.
Regularne wykonywanie zabiegu kawitacyjnego może pozytywnie wpłynąć na wygląd skóry, która w wyniku zwiększenia mikrokrążenia zostaje lepiej dotleniona. Naturalne pobudzenie procesów odbywających się pod warstwą rogową skóry, zwiększa wchłanianie się substancji z preparatów kosmetycznych.
Aby efekty z peelingu kawitacyjnego były zauważalne, zabieg ten należy wykonywać regularnie. Warto również pamiętać o tym, aby kawitację włączyć w kilkuetapowy rytuał. Zawsze po oczyszczaniu skóry, należy ją odpowiednio nawilżyć. Tylko wtedy zabieg z wykorzystaniem kawitacji będzie mógł przynieść satysfakcjonujące efekty, do których zaliczyć można:
- regenerację skóry oraz mięśni mimicznych
- przyspieszenie mikro-krążenia
- usunięcie zanieczyszczeń skóry
- poprawę wymiany jonowej, która wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
- poprawę struktury blizn
- dogłębne oczyszczenie skóry twarzy, szyi i dekoltu
- usunięcie martwych komórek
- głębokie nawilżenie skóry
- usunięcie przebarwień naskórkowych
Jak często wykonywać kawitację twarzy?
To pytanie bardzo często zadają sobie kobiety, które po raz pierwszy mają do czynienia z takim rodzajem oczyszczania skóry. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każda skóra potrzebuje całkiem innej pielęgnacji oraz częstotliwości złuszczania naskórka. Jeżeli posiadasz skórę normalną i nie masz problemu z podrażnieniami, zabieg kawitacyjny możesz wykonywać raz w tygodniu. Jeżeli zaś, posiadasz cerę wrażliwą, naczynkową zabieg wykonuj raz na 2-3 tygodnie. Podstawą do wypracowania sobie częstotliwości oczyszczania skóry, powinna być jej szczegółowa obserwacja oraz indywidualne potrzeby.
Jak prawidłowo wykonać peeling kawitacyjny w domu? Urządzenie B-Scrub PRO
Jeszcze do nie dawna peeling kawitacyjny w domu był niemożliwy do przeprowadzenia. Obecnie coraz więcej kobiet ceniących sobie wygodę oraz pragnące zaoszczędzić czas, decydują się na kupno profesjonalnych urządzeń do peelingu kawitacyjnego. Jednym z nich jest B-Scrub PRO, który wyposażony został w:
- światło fotonowe
- elektrostymulację
- tryb anti-aging, który ujędrnia skórę
- 5 trybów pracy
- ultradźwięki o częstotliwości 29+/-5kH
Te oraz inne właściwości urządzenia sprawiają, że dzięki niemu można wykonać wielofunkcyjny peeling, który dostosowany jest do każdego rodzaju skóry. Aby kawitacja domowa przyniosła takie same rezultaty, jak w profesjonalnym salonie kosmetycznym, należy odpowiednio przygotować skórę pod zabieg. Od czego zacząć?
- Przed rozpoczęciem zabiegu, oczyść i zwilż skórę twarzy.
- Włącz urządzenie i uruchom tryb Ultradźwięki + Jonizacja +.
- Delikatnie przesuwaj szpatułką od dołu do góry, wzdłuż konturów twarzy, tak aby światło fotonowe było skierowane bezpośrednio na skórę.
- Po wykonanym zabiegu urządzenie B-Scrub PRO samoczynnie się wyłączy.
- Na koniec przetrzyj twarz tonikiem i przygotuj skórę na kolejny krok, czyli nawilżanie.
Więcej informacji na temat wprowadzania substancji odżywczych, czy zabiegu z wykorzystaniem EMS dowiesz się z instrukcji, która została dołączona do urządzenia.
Dla kogo peeling kawitacyjny – przeciwwskazania
Wskazaniem do zastosowania peelingu kawitacyjnego może być przetłuszczająca się skóra, która bardziej niż wszystkie inne typy potrzebuje głębokiego oczyszczenia. Innym wskazaniem może być posiadanie rozszerzonych porów, czy zaskórników a także trądzik pospolity, jednak nie rumieniowaty. Zmęczona i pozbawiona blasku skóra, który wymaga regeneracji, również może zostać poddana zabiegowi.
Kawitacja domowa nie jest zalecana tym, którzy posiadają nieuregulowane choroby tarczycy, choroby nowotworowe, niewydolność krążenia czy zakrzepowe zapalenie żył. Zabieg może być niebezpieczny również dla osób, które doświadczają częstych stanów zapalnych skóry. Nie zaleca się stosowania kawitacji twarzy w przypadku zdiagnozowanej padaczki czy osteoporozy. Z zabiegu muszą zrezygnować osoby posiadające rozrusznik serca.