Kolagen i elastyna – podstawa jędrnej skóry

Świeża, dokładnie oczyszczona i jędrna cera – kto o tym nie marzy?

Na jędrność skóry wpływa wiele czynników i aby ją utrzymać, nie wystarczą tylko odpowiednie kosmetyki. Skóra potrzebuje wzmocnienia, bo wraz z upływem czasu włókna odpowiedzialne za sprężystość zanikają, tracą swoje właściwości.

Kolagen – co to takiego?

Z wiekiem nasza skóra staje się coraz mniej elastyczna, a na twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek i zniekształceń. Łatwiej jest zapobiec zwiotczałej skórze, niż odbudować jej sprężystość. Kolagen jest jednym z najważniejszych białek w organizmie, a jego rolą jest utrzymanie jędrnej skóry poprzez odpowiednie nawilżenie. Ubytki kolagenu wpływają niekorzystnie na nasz wygląd, jednak wraz z upływem młodości, z naszej skóry naturalnie ubywa coraz więcej włókien kolagenowych. W produkcji białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry, bardzo ważną rolę pełni odpowiednia dieta. Dostarczanie witamin, mikro- i makroelementów, a także aktywność fizyczna korzystnie wpływają na nasze ciało. Kolagen wraz z elastyną powoduje, że nasza skóra jest promienna, gładka i sprężysta.

Elastyna i jej właściwości

Podstawą jędrnej skóry jest także elastyna. W odróżnieniu do kolagenu jej główne działanie to utrzymanie sprężystości i zdolność do przywracania skórze jej odpowiedniej struktury. Białko, jakim jest elastyna, z wiekiem przestaje działać tak jak powinno i ulega degradacji. Właściwości tego składnika, to utrzymanie naciągniętej skóry, która dzięki temu staje się bardziej promienna. Stosowanie kosmetyków zawierających elastynę i kolagen zdecydowanie poprawi wygląd naszego ciała, jednak warto wzmocnić je także poprzez stosowanie różnych zabiegów, m.in. mikrodermabrazję.

 

Mikrodermabrazja diamentowa B-Derma PRO

Mikrodermabrazja – walka ze zwiotczałą skórą

Wiotczenie skóry jest nieuniknionym elementem starzenia się. W miarę możliwości należy zapobiegać temu zjawisku, jednak nie zatrzymamy w pełni procesu ubytków kolagenu i elastyny. Co zrobić widząc pierwsze oznaki utraty jędrności i elastyczności skóry? Zabieg mikrodermabrazji, choć brzmi tajemniczo, to po prostu masaż naszej skóry. Nie jest to jednak klasyczny masaż – dzięki odpowiedniej budowie, urządzenie do mikrodermabrazji delikatnie ściera martwy naskórek, a przy okazji wykonujemy nim masaż próżniowo-ujędrniający. Efektem jest wygładzona, napięta skóra oraz niwelacja drobnych zmarszczek.

 

Produkty i zabiegi pomagające w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji

Chcąc utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji, zdecydowanie warto skupić się na dobrym oczyszczeniu i nawilżeniu twarzy. Prawidłowo oczyszczona skóra wchłania większą ilość składników i jest lepiej przygotowana do zabiegów. Urządzenie B-Scrub oferowane przez Beautifly zmiękczy i nawilży skórę, a wykorzystanie technologii ultradźwięków podczas wykonywania peelingu kawitacyjnego uelastyczni i poprawi jej jędrność. Chcąc napiąć skórę i pobudzić ją do produkcji kolagenu warto wykorzystać urządzenie wielofunkcyjne B-Flash PRO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *