Mikrodermabrazja diamentowa – kiedy wykonywać?

Planowanie zabiegów kosmetycznych jest ważne z perspektywy dbania o swoje ciało i podtrzymywania raz uzyskanych efektów upiększających. Mikrodermabrazja diamentowa zdecydowanie poprawia wygląd i jakość skóry, ale… nie od razu. Dlatego podpowiadamy, kiedy najlepiej wykonać zabieg, aby zamiast nieskazitelnej cery nie musieć martwić się tym, jak ją zatuszować.

Kto powinien robić mikrodermabrazję diamentową?

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem odpowiednim dla większości osób, które chcą zatroszczyć się o zdrowy i piękny wygląd swojej skóry. Gdy domowa pielęgnacja to za mało, a Ty nadal brykasz się z łojotokiem, trądzikiem, zwężonymi porami, zanieczyszczeniami i zmarszczkami, warto rozważyć zabieg u kosmetyczki lub samodzielnie wykonać mikrodermabrazję w domu.

Jak często robić mikrodermabrazję w domu? To zależy od indywidualnych potrzeb, ale nie tylko. Mając na uwadze to, że dzień po mikrodermabrazji skóra nadal może być ściągnięta i piec, trzeba rozsądnie dobierać terminy zabiegów.

Mikrodermabrazja diamentowa a pora roku

Okazuje się, że najlepszą porą roku do wykonania mikrodermabrazji jest wiosna oraz jesień i zima. Latem problemem jest palące słońce – gdy się opalasz, skóra wysycha jeszcze bardziej i może się łuszczyć. Nierównomierne schodzenie martwego naskórka, który jest naturalną barierą przed promieniowaniem UV doprowadzi do przebarwień. Jeśli już robisz zabieg latem, to wstrzymaj się potem z opalaniem, a gdy wychodzisz na zewnątrz – stosuj dobry krem z wysokim filtrem oraz inne zalecane kosmetyki do mikrodermabrazji diamentowej.

Mikrodermabrazja a ważna impreza

Po zabiegu mogą zdarzać się zaczerwienienia na twarzy, a skóra może być sucha i piekąca. Rzadko, ale jednak pojawiają się popękane naczynka po mikrodermabrazji, a nawet zadrapania. Po mikrodermabrazji możesz nie wyglądać pięknie od razu – dlatego, jeśli szykujesz się do ważnej imprezy to ostatnią sesję zrób około tydzień wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds