Duża liczba dostępnych zabiegów kosmetycznych sprawia, że czasem trudno zdecydować się na jeden z nich. Co jest lepsze: peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja? Zanim skonsultujesz się ze swoją kosmetyczką zobacz, na czym polegają różnice między podanymi wariantami, a także kiedy i komu są rekomendowane. Zapraszamy do lektury!
Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja – co lepsze?
Często w przestrzeni internetowej można natknąć się na następujące pytanie – co lepsze: peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Obydwa mają jednak podobne działanie – złuszczają skórę, a następnie ją oczyszczają.
- Mikrodermabrazja – dla kogo jest dedykowana? Dla osób, które chcą złuszczyć, dogłębnie zregenerować skórę, a także ją wygładzić, przy jednoczesnym wyrównaniu kolorytu. Należy przy tym zaznaczyć, że mikrodermabrazja diamentowa jest bardzo inwazyjna, przez muszą z niej zrezygnować osoby z wrażliwą cerą. Nie można jej także stosować na skórę trądzikową, ze stanami zapalnymi oraz z łuszczycą.
- Mikrodermabrazja a peeling kawitacyjny – drugi z zabiegów nie tylko oczyszcza skórę, ale i pobudza ją do odbudowy oraz dotlenia. Poprawia przy tym przepływ krwi. Peeling kawitacyjny jest wykonywany za pośrednictwem urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe. Te tworzą na wilgotnej skórze twarzy pęcherzyki nasycone parą wodą i w ten sposób usuwają nadmiar sebum oraz zrogowaciały naskórek. Jest to delikatna pielęgnacja, na którą mogą się zdecydować posiadacze cery naczynkowej.
Mikrodermabrazja plus peeling kawitacyjny – wzmocniony efekt
Zastanawiając się nad tym, co jest lepsze: peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja, nie można także zapomnieć o tym, że wiele zabiegów kosmetycznych można ze sobą łączyć lub wykonywać naprzemiennie, aby wzmocnić efekt i bardziej kompleksowo zatroszczyć się o różne potrzeby skóry. Popularne są duety:
- mikrodermabrazja plus peeling kawitacyjny,
- oczyszczanie wodorowe czy peeling kawitacyjny,
- hydrabrazja czy peeling kawitacyjny,
- mikrodermabrazja i maska nawilżająca.
W każdym przypadku szczegóły zabiegu należy uzgodnić z kosmetyczką. Chodzi bowiem o to, aby działać z rozwagą – nie przesadzić z ilością i częstotliwością zabiegów ani nie wykonać ich za mało, inaczej osiągnięty efekt będzie inny od zamierzonego.
Peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja – do wykonania w domu?
Usługi w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym coraz bardziej drożeją, przez co wiele osób szuka sposobu na to, aby trochę zaoszczędzić. Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja w domu – można te zabiegi wykonać samodzielnie? Oczywiście. Wystarczy nabyć odpowiednie urządzenie do pielęgnacji twarzy wysokiej jakości, które będzie łatwe w obsłudze. W przypadku cery problematycznej, z licznymi niedoskonałościami i skłonnościami do stanów zapalnych, zawsze należy skonsultować się z lekarzem.
Interesuje Cię mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny? Sprawdź dostępne w ofercie sklepu modele urządzeń i spraw sobie (lub bliskiej osobie) wymarzony prezent: