Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

mezoterapia

Zabiegi mezoterapii i mikronakłuwania obejmują techniki nakłuwania, jednak istnieje wiele istotnych różnic, takich jak długość użytej igły, głębokość penetracji w skórę i szybkość dostarczania skórze preparatów podczas zabiegu. Przyjrzyjmy się tym różnicom bardziej szczegółowo.Czym jest mikronakłuwanie?

Na początku lat 90. wynaleziono roller mikroigłowy. Użytkownicy toczyli miniaturowe igły w górę i w dół twarzy, aby zwalczać główne oznaki starzenia się skóry. Technikę tę zastosowano również do poprawy wyglądu blizn chirurgicznych i śladów potrądzikowych. Przez lata stosowano również techniki stemplowania, ale najnowszą i najskuteczniejszą technologią mezoterapii mikroigłowej jest stosowanie specjalistycznego pisaka do skóry.

Urządzenia te wykorzystują szereg ultracienkich igieł do penetracji skóry właściwej i tworzenia rany, która następnie stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny podczas reakcji gojenia się ran w skórze. Kiedy produkty miejscowe są nakładane na skórę przed zabiegiem, tworzenie maleńkich mikrootworków umożliwia lepsze wchłanianie produktu w komórkach skóry, aby zmaksymalizować rezultaty zabiegu

Skuteczność mezoterapii mikroigłowej

Zabiegi nakłuwania twarzy- czyli mezoterapia jest bardzo skuteczna w przypadku większości problemów skórnych występujących na twarzy i szyi. Od wiotkości skóry po drobne zmarszczki wokół oczu, pacjentom proponowany jest indywidualny pakiet pielęgnacyjny, który dba o wszystkie budzące obawy obszary. Mezoterapię mikroigłową łączy się z wieloma innymi nowymi i innowacyjnymi technologiami, aby zmaksymalizować efekty procedur.

Jednym z najczęstszych pytań związanych z zabiegiem jest to, czy mikronakłuwanie jest bolesne? Jest to zależne od wrażliwości pacjenta i używanej igły. Niektóre problemy skórne będą wymagały głębszej penetracji igły niż inne, aby leczenie było skuteczne. Podobnie jak w przypadku mezoterapii, można zastosować miejscowe znieczulenie u wszystkich klientów, dla których zabieg nie jest komfortowy. Pozwala to na głęboką penetrację igły, aby zapewniać najlepsze możliwe rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *