Co po mezoterapii igłowej na twarz?

mezoterapia

Mezoterapia zapewnia Twojej skórze wszystko to, czego potrzebuje, aby zachować zdrowie i promienny wygląd, zwłaszcza kiedy wchodzimy w poważny wiek. Zabieg to połowa sukcesu, druga część zależy od nas. Musimy odpowiednio zadbać o siebie, aby efekty procedury można było obserwować gołym okiem.
Kiedy mogę spodziewać się pierwszych efektów zabiegu?

Rezultaty pojawiają się zwykle po serii sześciu zabiegów i zwiększają się wraz z tworzeniem nowego kolagenu i elastyny. Efekty są długotrwałe i zazwyczaj utrzymują się około 12 miesięcy. Mezoterapia jako pojedynczy zabieg nie daje trwałych efektów. Ich serię należy wykonywać początkowo co 1-2 tygodnie. 

Poprzez wstrzykiwanie tych unikalnych mieszanek kwasu hialuronowego i witamin, mezoterapia wspomaga produkcję kolagenu i elastyny oraz stymuluje metabolizm skóry, dzięki czemu skóra staje się zdrowsza i bardziej promienna.

Wskazówki dbania o skórę po zabiegu

Oto kilka podstawowych nawyków pielęgnacyjnych, które możesz wprowadzić natychmiast po zabiegu na twarz, aby uzyskać długotrwałe efekty.

  1. Unikaj nakładania makijażu lub innych produktów do twarzy przez co najmniej 10 godzin po zabiegu.
  2. Unikaj skubania skóry i używania polerujących produktów do pielęgnacji, takich jak peelingi, przez co najmniej 72 godziny po zabiegu.
  3. Trzymaj się z dala od bezpośredniego ciepła lub promieniowania UV do 48 godzin po zabiegu.
  4. Stosuj tylko jeden zabieg pielęgnacyjny na twarz lub skórę na raz.
  5. Powstrzymaj się od palenia i picia alkoholu do 72 godzin po zabiegu.

Ważne jest, aby skóra po zabiegu na twarz sama się zregenerowała. Dotykanie twarzy lub szorowanie skóry spowalnia proces jej regeneracji. 

Oprócz zastosowania powyższych wskazówek skorzystaj z dodatkowych porad dotyczących pielęgnacji skóry, które możesz rozważyć, aby zachować zdrowo wyglądającą skórę na dłuższą metę:

  • Kontynuuj rutynową pielęgnację skóry: oczyszczaj, tonizuj i nawilżaj.
  • Nie śpij z makijażem.
  • Regularnie nawadniaj się 6-8 szklankami wody dziennie.
  • Utrzymuj zdrową i zbilansowaną dietę.

Skorzystaj z wytycznych, które otrzymasz od specjalisty po wykonanym zabiegu, a zadowalające efekty zaczną pojawiać się w mgnieniu oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *