Wykonując zabiegi mezoterapii, specjaliści wykorzystują zastrzyki z witamin, enzymów, hormonów i ekstraktów roślinnych w celu odmłodzenia i napięcia skóry. Dostarczanie takich substancji aktywnych skórze, powoduje także usuwanie nadmiaru tłuszczu. Początkowo, zabieg mezoterapii wykonywany był w celu korygowania pewnych schorzeń, w tym poprawa krążenia lub łagodzenie stanów zapalnych. Dziś mezoterapią spowalniamy procesy starzenia. Poznaj pozostałe zalety mezoterapii.
Na czym polega mezoterapia?
Zachęciły Cię opisane efekty zabiegu, ale nie wiesz, na czym polega mezoterapia? Technika zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje bardzo cienkie igły do wprowadzenia w głąb skóry odpowiednich substancji aktywnych, dzięki którym możemy pozbyć się drobnych zmarszczek. Mikronakłucia wykonywane są w odpowiedniej odległości od siebie. Bardzo ważnym aspektem jest prawidłowa diagnoza, prawidłowa identyfikacja niedoborów skóry oraz odpowiedni dobór składników odżywczych, które zostaną wprowadzone przy pierwszym zabiegu mezoterapii. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystywane są najczęściej kwas hialuronowy oraz mieszanki witamin dobierane indywidualnie przez specjalistę.
Nie istnieje jednak standardowa formuła wstrzykiwanych w trakcie zabiegu substancji. Lekarze stosują wiele różnych rozwiązań, m.in.:
- hormony, takie jak kalcytonina i tyroksyna,
- enzymy takie jak kolagenaza,
- ekstrakty ziołowe,
- witaminy i minerały,
- kwas hialuronowy.
Istnieje także procedura wykonywana bez użycia igły. Jest to zabieg wykonywany przy użyciu urządzeń ultradźwiękowych osobom wrażliwym na metodę mezoterapii z użyciem igieł. Maszyna ultradźwiękowa przenosi mieszaninę leków do skóry bez użycia igły. Maszyna ultradźwiękowa pozwala błonie komórkowej, która zwykle jest półprzepuszczalna, stać się w pełni przepuszczalną przez krótki czas. Błona komórkowa, która staje się w pełni przepuszczalna, wchłania przepuszczaną ciecz, wprowadzając ją do komórki. Zabieg mezoterapii bezigłowej służy do pielęgnacji włosów, zwiększenia równowagi nawilżenia skóry i włosów, ujędrnienia ciała, spłycenia zmarszczek na powierzchni skóry oraz odmłodzenia twarzy. Najskuteczniejsza aplikacja witamin przeprowadzana jest jednak za pomocą igły. Mezoterapia bezigłowa to metoda preferowana przez osoby wrażliwe na ukłucia. Pełne efekty mezoterapii w obu przypadkach można obserwować już po pierwszym zabiegu
Co daje mezoterapia?
Mezoterapia twarzy najczęściej ma na celu odżywienie i nawilżenie skóry, a także pobudzenie procesów regeneracyjnych, które umożliwiają osiągnięcie rezultatu naturalnego odmłodzenia. Co daje mezoterapia? To przede wszystkim znaczna poprawa napięcia skóry, pozbycie się tkanki tłuszczowej i ogólna poprawa kondycji skóry. Substancje podaje się precyzyjnie w określone obszary mezoterapii, bez powodowania ogólnoustrojowych skutków, które wpływają na cały organizm. Leczenie zapewnia maksymalne korzyści.
Oprócz leczenia zmarszczek i usuwania niechcianego tłuszczu, mezoterapią leczy się wypadanie włosów. Mezoterapia igłowa skóry głowy koryguje zaburzenia równowagi hormonalnej w mieszkach włosowych i wokół nich, a także dostarcza włosom składników odżywczych i poprawia krążenie krwi.
Mezoterapia pozwala uzyskać fantastyczne efekty takie jak długotrwała poprawa elastyczności skóry, znaczna likwidacja zmarszczek, ochrona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, ujędrnienie, dzięki czemu twarz wygląda młodziej i promiennie. To także skuteczne narzędzie do walki z przebarwieniami skóry czy niechcianymi cieniami pod oczami.
Korzyści mezoterapii skóry głowy:
- znaczne zmniejszenie wypadania włosów,
- stymulacja wzrostu i reprodukcji włosów,
- zapobieganie rozdwajaniu,
- przyspieszanie wzrostu nowych mieszków włosowych,
- naprawa uszkodzonych mieszków,
- trwałe usuwanie łupieżu.
Okres reakcji na leczenie zmienia się w zależności od osoby. Stopień problemu wypadania włosów to jeden z czynników wpływających na procesy regeneracyjne skóry. Choć efekty można zaobserwować w ciągu pierwszych dwóch lub trzech miesięcy, ostateczny wynik można uzyskać po sześciu miesiącach leczenia. Mezoterapia skóry głowy to zabieg, którego efekty zaskakują najbardziej.
Czy mezoterapia boli?
Każdy zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest po ówczesnym zastosowaniu na skórze pacjenta preparatu znieczulającego. Czy mezoterapia boli? Jedyny ból jaki możemy odczuwać wiąże się z wstrzyknięciem preparatu znieczulającego. W niecałe 20 minut mezoterapia igłowa jest w pełni wykonana, a pacjent może zacząć oczekiwać na pierwsze efekty mezoterapii.
W przypadku mezoterapii igłowej lód i ciepło mogą pomóc w zmniejszeniu obrzęku twarzy, ale należy je stosować zgodnie z określonym harmonogramem. Przez pierwsze 48 godzin po zabiegu używaj okładu z lodem — 20-30 minut po jednej stronie twarzy, a następnie zdejmij lub przełóż drugą stronę twarzy na kolejne 20-30 minut.
Warto pamiętać, że odpowiednie nawodnienie jest niezbędne do szybkiej rewitalizacji skóry. Bez wystarczającej ilości płynów tkanki twarzy nie otrzymają tlenu i składników odżywczych, których potrzebują do szybkiego powrotu do zdrowia. Nawodnienie jest niezbędne do prawidłowego gojenia skóry twarzy i nie tylko.
Czy mezoterapia może być szkodliwa?
Ten mało inwazyjny zabieg medycyny estetycznej, jakim jest mezoterapia igłowa twarzy lub skóry głowy, jest powszechnie uważany za bezpieczny. Czy mezoterapia może być szkodliwa? Ryzyko jest minimalne, jednak mogą pojawić się takie skutki jak:
- mdłości,
- ból,
- obrzęk,
- swędzenie,
- zaczerwienienie,
- siniaki,
- guzki w miejscu wstrzyknięcia,
- wysypka,
- blizny.
Innym potencjalnym skutkiem ubocznym faktycznego podania zastrzyków jest uczucie pieczenia. Dzieje się tak przez wstrzykiwane w głąb skóry substancje w celu wyeliminowania tłuszczu. Jest to stosunkowo powszechny, krótkotrwały efekt uboczny podczas leczenia i nie jest uważany za poważny. Jeśli zauważysz jednak, że coś się dzieje, natychmiast poinformuj o tym swojego lekarza. Ponadto możesz odczuwać drętwienie okolicy, w której wykonano mezoterapię, ale powinno to ustąpić w ciągu tygodnia po zabiegu.
Wspomniane niewielkie siniaki i obrzęki będą krótkotrwałe i powinny ustąpić w ciągu 24 godzin. Jeśli jest to możliwe – zaleca się spanie na dwóch poduszkach, aby głowa była nieco bardziej uniesiona. Dla pełnego efektu zabieg należy powtarzać. Dzięki serii zabiegów wykonywanych średnio co dwa tygodnie, skóra stanie się bardziej promienna, nawilżona, odżywiona i jędrniejsza z lepszą teksturą. Zaleca się cykl 6-8 sesji z zabiegami podtrzymującymi 1-2 razy w roku. Na efekty zabiegów mezoterapii nie będzie trzeba czekać zbyt długo. Nasz mały dyskomfort spania z pewnością się opłaci.
Wykonywania mezoterapii nie zaleca się:
- kobietom w ciąży,
- matkom karmiącym piersią,
- osobom, które doznały paraliżu,
- cukrzykom, stosującym insulinę,
- pacjentom cierpiącym na nowotwór,
- pacjentom z zaburzeniami krzepnięcia krwi,
- osobom uczulonym na którąkolwiek substancję stosowaną do zabiegu,
- osobom z chorobami serca, które stosują różnorodne leki.
Wszystkie planowane zabiegi mezoterapii warto omówić ze swoim lekarzem rodzinnym, by mieć pewność, że są bezpieczne.
Czy warto robić mezoterapię igłową?
“Nie mam zmarszczek ani luźnej skóry – czy warto robić mezoterapię igłową?” Tak, ponieważ wykonywanie mezoterapii igłowej leczy obecnie o wiele więcej dolegliwości skórnych. Dzięki zabiegowi mezoterapii igłowej jesteśmy w stanie pożegnać się także z:
- trądzikiem,
- rozstępami,
- cellulitem,
- wiotkością skóry,
- niechcianą pigmentacją skóry,
- łysieniem.
Istotą zabiegu mezoterapii jest leczenie podstawowych problemów, takich jak słabe krążenie i stany zapalane, bo to właśnie one odpowiadają za większość uszkodzeń skóry, z którymi się borykamy.
Mezoterapia to doskonały wybór, jeśli nie chcemy poddawać się operacji, ale chcemy uzyskać zdrowy, promienny wygląd, stosując skuteczne środki roślinne, które pielęgnują skórę od wewnątrz. Aby odżywić, wyleczyć i odnowić skórę, typowy koktajl do mezoterapii może zawierać wiele składników aktywnych. Mezoterapia igłowa przynosi wiele korzyści, dlatego jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów estetycznych.
Realne zalety mezoterapii
Dostarczanie skórze witamin i innych składników odżywczych – preparat zawiera witaminy i inne odżywcze kombinacje skutecznych składników, które sprawiają, że skóra staje się świeża i orzeźwiona.
Zaspokajanie potrzeb skóry — pacjenci otrzymują spersonalizowane składniki odżywcze dla swojej skóry, niezależnie od tego, czy poszukują środka przeciwstarzeniowego, czy chcą zwiększyć jasność skóry na twarzy i szyi. Skóra otrzymuje zastrzyk energii, a po zabiegu widoczne są znaczące efekty.
Widoczna gołym okiem poprawa wyglądu skóry – mezoterapia to świetna opcja dla osób pragnących uzyskać dodatkowy blask na skórze, szczególnie na twarzy i szyi. W oparciu o zastosowane składniki, zabieg pomaga w walce z plamami starczymi, przebarwieniami i pigmentacją. Po zabiegu skóra jest rozjaśniona, a koloryt jest wyrównany.
Utrzymywanie nawilżenia skóry – mezoterapia pomaga również zwiększyć wilgotność skóry, dzięki czemu wygląda na napiętą i zdrową.
Zatrzymywanie wypadania włosów (mezoterapia skóry głowy) – skórze głowy podawany jest zastrzyk witamin, który może poprawić krążenie krwi i lepiej pielęgnować mieszek włosowy. Mezoterapia igłowa skóry powinna zostać przez nas rozważona, gdy tylko zauważymy pierwsze ślady wypadania włosów, ponieważ spowolni to lub zatrzyma proces poważnego przerzedzania.
Usuwanie tłuszczu – wstrzyknięty płyn rozbija ściany komórek tłuszczowych, pozwalając tłuszczowi się stopić. Układ limfatyczny ponownie wchłania nadmiar tłuszczu i odprowadza go poprzez normalny proces metaboliczny organizmu. Ponieważ zawarte w nim enzymy zaburzają działanie komórek tłuszczowych, terapia poprawia wygląd cellulitu.
Zabiegi mezoterapii oprócz faktycznego rozwiązywania problemów skórnych, zastępują kosztowne operacje. Zabieg jest mniej inwazyjny niż operacje plastyczne i może być stosowany jako dodatek do pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry. Nie musimy przechodzić operacji, aby poprawić swój wygląd. Naturalnie wyglądającą i zdrową skórę uzyskuje się po podaniu wzbogaconych serum za pomocą igieł, a więc nie musimy poddawać się narkozie.
Ceny mezoterapii zależne są od ilości i rodzaju wykorzystanych preparatów. Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym będzie droższa niż ta z użyciem aminokwasów. Koszt zabiegu wynosi zazwyczaj od 300 do 1300 zł, z kolei zabieg mezoterapii mikroigłowej może być nieco tańszy.
Co po mezoterapii igłowej na twarz?
Odpowiednie zadbanie o siebie po zabiegu, szczególnie mezoterapii jest kluczowe. Co po mezoterapii igłowej na twarz? Natychmiast po zabiegu należy nałożyć lód na leczony obszar. Można go nakładać w razie potrzeby w celu zmniejszenia obrzęku przez pierwsze 48 godzin. Może pojawić zaczerwienienie, kłucie i pieczenie do 2 godzin po zabiegu, a później obrzęk i siniaki, które nie będą trwałe. Po zabiegu rewitalizacji skóry, za pomocą igły należy:
- Powstrzymać się od brania prysznica przez pierwsze kilka godzin po zabiegu.
- Nakładać odpowiedni, polecony przez specjalistę preparat, zgodnie z zaleceniami.
- Nie przyjmować leków przeciwzapalnych ani witaminy E przez 24 godziny po wstrzyknięciu. Możemy stosować ogólne środki przeciwbólowe w przypadku jakiegokolwiek dyskomfortu lub stosować dowolne leki na receptę, które zostały nam przepisane.
- Nie korzystać z jacuzzi i sauny przez 48 godzin po zabiegu.
- Unikać bezpośredniego przebywania na słońcu, solarium lub ciepła przez około dwa tygodnie po poddaniu się tej procedurze.
- Unikać kąpieli w jeziorach, morzu i innych zbiornikach otwartych.
- Zaleca się masowanie leczonego obszaru przez około 15 minut dziennie przez dwa tygodnie po zabiegu. Pomoże to zwiększyć skuteczność mezoterapii igłowej w procesie eliminacji tłuszczu.
- Po zabiegu mezoterapii należy unikać ćwiczeń i aktywności, które mogłyby spowodować pocenie się lub zwiększyć tętno przez 48 godzin po wstrzyknięciu. Po 48 godzinach możemy wznowić regularne, tolerowane aktywności fizyczne.
- Spożywanie dodatkowego błonnika, aby związać toksyny wydalane w przewodzie pokarmowym.
- Przez 72 godziny po zabiegu warto przestrzegać diety niskowęglowodanowej i wysokobiałkowej. Najlepsze wyniki uzyskuje się przy wysokobiałkowych koktajlach pięć razy dziennie i jednym niskowęglowodanowym posiłku, jednak nie jest to konieczny krok do uzyskania zadowalających efektów procedury.
Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?
Automatyczna terapia mikroigłowa jest stosowana do leczenia drobnych zmarszczek, przebarwień, a także pigmentacji, blizn potrądzikowych, blizn pourazowych i rozstępów. Procedura nadaje skórze świeższy wygląd i blask. Na czym polega mezoterapia mikroigłowa? Do wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się maleńkie igły do tworzenia kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry w celu produkcji kolagenu i elastyny. Proces naprawy skóry powoduje pogrubienie skóry właściwej i pojawienie się bardziej miękkich zmarszczek. W trakcie zabiegu tworzą się powierzchowne mikrokanaliki, które umożliwiają skuteczniejsze wchłanianie w komórki skóry żeli, kremów i serum do stosowania miejscowego.
Odczucie związane z takim zabiegiem jest podobne do przesuwania lekkiego papieru ściernego po skórze. Podczas gdy niektóre obszary są bardziej wrażliwe niż inne, prędkość ruchu posuwisto-zwrotnego końcówki igły zmniejsza dyskomfort, a nałożony żel nawilżający sprawia, że zabieg jest bardziej znośny. Pamiętajmy, że dla pełnego efektu zabieg należy powtarzać. Odczuwanie bólu lub dyskomfortu w trakcie zabiegów mezoterapii uzależnione jest od progu bólu każdego pacjenta, jednak w każdym przypadku zalety mezoterapii je rekompensują.
Wskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej są:
- zmarszczki szyi i dekoltu, starzejąca się skóra górnych powierzchni dłoni,
- blizny,
- zmiany po-trądzikowe
- cellulit,
- rozstępy,
- wiotka skóra,
- osłabione włosy.
Zabieg charakteryzuje się (prawie) bezbolesnym działaniem – w zależności od indywidualnych odczuć, jedynym skutkiem ubocznym odczuwanym przez pacjentów bezpośrednio po jego przyjęciu jest uczucie lekkiego pieczenia i zaczerwienienia. Można go wykonywać u osób o cienkiej, wrażliwej skórze. W pełni automatyczna metoda nakłuwania skutecznie stymuluje organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych, co przywraca skórze jędrność i gęstość oraz spłyca zmarszczki, a wprowadzone w głębsze warstwy składniki odżywcze nawilżają skórę i poprawiają jej wygląd. Udowodniono, że mezoterapia jest wyjątkowo skuteczna w leczeniu wielu różnych schorzeń skóry. To niezwykle efektywny zabieg medycyny estetycznej, ponieważ oddziałuje na warstwy skóry, do których nie mogą dotrzeć inne nieinwazyjne zabiegi. Na pełne efekty mezoterapii nie trzeba czekać długo i jest to zabieg w pełni bezpieczny. Przed poddaniem się mezoterapii lub innej operacji plastycznej należy jednak zawsze zasięgnąć porady wykwalifikowanego specjalisty, lub zaufanego lekarza. Czy opisane zalety mezoterapii zachęcają do poddania się procedurze?