Na czym polega mezoterapia?

mezoterapia

Wraz z rosnącą liczbą osób, sięgających po naturalne leki z ekstraktów roślinnych, wzrasta liczba osób decydujących się na takie rozwiązania, jak mezoterapia. To technika odmładzania, w której witaminy, enzymy, antyoksydanty i ekstrakty roślinne (dostarczane do głębokich partii skóry poprzez nakłuwanie) odmładzają i napinają skórę, poprawiają jakość włosów, a także usuwają nadmiar tłuszczu.

Mezoterapia znacząco poprawia kondycję i wygląd skóry

Co to jest mezoterapia? Jest to zabieg medycyny estetycznej, który stymuluje regenerację komórek poprzez przenikanie różnych składników aktywnych w celu uzyskania jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry. Można go wykonywać na twarzy oraz na różnych obszarach ciała. Mezoterapia pomaga między innymi wymodelować sylwetkę.

Na czym polega mezoterapia igłowa twarzy? To przede wszystkim bardzo popularny zabieg odżywiający skórę. Celem terapii jest poprawa metabolizmu komórkowego, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Przy okazji poprawia się także mikrokrążenie. Mezoterapia igłowa zapewnia prawidłowe odżywienie skóry, a wykonywana na twarzy, szyi i dekolcie poprawia strukturę skóry, a także pomaga w niej zatrzymać wodę.

Na czym polega mezoterapia?

Obecnie mezoterapia cieszy się bardzo dużą popularnością w świecie beauty. Ze względu na sposób wprowadzania substancji odżywczych w głąb skóry, wyróżniamy mezoterapię igłową, mikroigłową, igłową z wykorzystaniem metody nappage lub depozytowej, czy też mezoterapię bezigłową. W niniejszym akapicie skupimy się na wariancie mikroigłowym, który zawitał w domach wielu kobiet.

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa? Jest to zabieg, podczas którego wykorzystuje się specjalne urządzenia do mezoterapii mikroigłowej, zwane dermapenami. Z wyglądu przypominają duże oraz poręczne długopisy, dzięki czemu swobodnie i precyzyjnie można się nimi posługiwać. Tajniki tej metody skryte są w niewielkich igiełkach, które w dużym skupieniu wprowadzane są na odpowiednią głębokość w skórze. Dzięki precyzyjnym mikronakłuciom skóra zostaje pobudzona do intensywnego odnowienia. Podczas procesu igły dostarczają także składniki aktywne bezpośrednio do głębszych warstw skóry, co przyspiesza regenerację naskórka oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.

Chociaż efekty są zauważalne od razu, pełny proces regeneracji skóry może rozciągać się nawet do kilku tygodni, ze względu na mikrourazy. W wyniku tej procedury możliwe jest przejściowe zaróżowienie skóry lub pojawienie się niewielkich obrzęków.

W jakim celu stosuje się mezoterapię?

Mezoterapia wykonywana jest przede wszystkim w celu poprawy sylwetki, pobudzeniu wzrostu włosów, zmniejszenia cellulitu i nie tylko. Podczas zabiegu wykorzystuje się różne preparaty, aby pobudzić produkcję kolagenu, dzięki któremu skóra jest widocznie wygładzona i promienista. 

Przede wszystkim mezoterapia:

 • nawilża, odmładza i napina skórę,
 • regeneruje, odbudowuje i chroni skórę,
 • sprawia, że skóra jest nawilżona, wypoczęta i promienna,
 • odbudowuje skórę, a także łagodzi trądzik i spłyca blizny oraz zmarszczki,
 • pomaga usunąć przebarwienia,
 • daje natychmiastowy “efekt wow”.

Mezoterapię z powodzeniem można także stosować na inne partie ciała w celu:

 • uporania się z cellulitem,
 • usunięcia lub rozjaśnienia rozstępów,
 • zahamowania wypadania włosów,
 • zredukowania tkanki tłuszczowej.

Odpowiednie substancje lecznicze są wprowadzane dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne, przez nieprzepuszczalną barierę naskórkową. Zapewniają odżywianie obszarom zmęczonym i dotkniętym niechcianymi zmianami. Więcej informacji o zabiegu znajdziesz w innym naszym artykule. Sprawdź: Mezoterapia.

Mezoterapia w domu? Dlaczego nie!

W dzisiejszym artykule wyjaśniliśmy co to jest mezoterapia, kiedy warto ją stosować, a także na jakie partie ciała oddziałuje najefektywniej. Teraz udowodnimy, że zabieg ten można wykonać nawet w zaciszu własnego domu! Wystarczy zainwestować w profesjonalne produkty, takie jak:

 • Dermapen Meso Intense Gold ze światłami LED – to zaawansowane urządzenie do domowej pielęgnacji skóry. Łączy ono zalety precyzyjnego mikronakłuwania z korzyściami płynącymi ze świateł LED. Dzięki nowoczesnej technologii, nawet osoba bez większego doświadczenia, samodzielnie można dostarczyć składniki aktywne do głębszych partii skóry. Efekt? Mezoterapia uaktywnia naturalne zdolności regeneracyjne drzemiące w tkankach. W efekcie skóra staje się bardziej napięta i jędrna, zmarszczki zostają spłycone, blizny zredukowane, a przebarwienia zniwelowane. Dodatkowo, ten konkretny dermapen został zaprojektowany w taki sposób, aby dostosować intensywność działania do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika,
 • Dermapen B-Meso PRO – dzięki niemu mezoterapia w domu przechodzi na całkowicie nowym poziom. To innowacyjne urządzenie do kompleksowej pielęgnacji i regeneracji skóry. Jego wszechstronne zastosowanie pozwala na przeprowadzenie zabiegu mezoterapii mikroigłowej, skoncentrowanej na odmładzaniu skóry twarzy, szyi, dekoltu, a także w delikatnej okolicy oczu. To nie tylko narzędzie do rewitalizacji. B-Meso osiąga imponujące efekty w walce z problemami takimi jak łysienie, wypadanie włosów czy blizny – zarówno te powstałe po trądziku, jak i pooperacyjne czy pourazowe. Co więcej, urządzenie sprawdzi się również w zakresie makijażu permanentnego.

Mezoterapia – jak się przygotować?

Już wiesz na czym polega mezoterapia. Zaproś ją zatem do swojego domu. Jeżeli pierwszy raz sięgasz po takie rozwiązanie, to koniecznie porozmawiaj o tym ze swoim dermatologiem, aby upewnić się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Z takich zabiegów powinny w szczególności zrezygnować osoby:

 • mające uszkodzoną skórę na skutek skaleczenia, otarcia, czy też opalenia,
 • u których zdiagnozowano alergię na któryś z preparatów odżywczych,
 • w ciąży, a także karmiące piersią,
 • zmagające się z niestabilną cukrzycą,
 • które wiedzą, że ich skóra ma tendencję do tworzenia blizn przerostowych,
 • aktualnie zmagające się z infekcjami, np.: grzybiczymi, wirusowymi lub bakteryjnymi,
 • które walczą lub walczyły z nowotworami,
 • mające zdiagnozowaną hemofilię (zaburzenie związane z krzepliwością krwi) oraz słabą zdolność do regeneracji skóry,
 • z cerą naczyniową, ze stanami zapalnymi na skórze i rozległym trądzikiem, np. ropnym lub cystowym.

Mezoterapia mikroigłowa to skuteczny zabieg poprawiający kondycję skóry. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i optymalne rezultaty, kluczowe jest dokładne zbadanie i konsultacja z dermatologiem przed przystąpieniem do pielęgnacji. Profesjonalne podejście i weryfikacja stanu zdrowia skóry pozwoli uniknąć ewentualnych powikłań oraz dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb pacjenta. Pamiętajmy, że zdrowie i bezpieczeństwo zawsze powinny być na pierwszym miejscu.

Korzystając z okazji zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych produktów, dostępnych na stronie. Wśród wielu propozycji można między innymi znaleźć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *