Co daje mezoterapia?

mezoterapia

Mezoterapia to zabieg polegający na bezpośrednim wstrzykiwaniu substancji odżywczych do głębszych warstw skóry. Poprawia metabolizm jej komórek, które zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Poznajmy jej pozostałe zalety.

Korzyści zabiegu mezoterapii

Mezoterapia może natychmiast “ożywić” matową, zmęczoną skórę i wypełnić powierzchowne zmarszczki. Procedura może również poprawić powolne krążenie krwi, pomagając organizmowi wypłukać toksyny. Zabieg ten może być również stosowany w leczeniu przebarwień, trądziku i cieni pod oczami. 

Preparaty witaminowe do mezoterapii mogą stymulować komórki fibroblastów w skórze do produkcji większej ilości kolagenu w celu zwalczania oznak starzenia. Wśród wstrzykiwanych składników roślinnych przyjaznych dla skóry znajdują się witaminy, kwas hialuronowy, peptydy, przeciwutleniacze i pierwiastki śladowe, które zapewniają idealne środowisko dla zdrowej skóry, która lepiej poradzi sobie z procesem starzenia.

Cel mezoterapii

Wysokie stężenie preparatów, witamin i innych odżywczych mieszanek sprawia, że skóra staje się o wiele świeższa, odmłodzona i wygląda na wypoczętą. Prawidłowo wykonana mezoterapia zapewnia skuteczne dostarczenie produktów do skóry.

Obecnie mezoterapię stosuje się w leczeniu szeregu dolegliwości skórnych, które mogą obejmować:

  • odmłodzenie wyglądu skóry,
  • napięcie wiotkiej skóry,
  • niwelowanie cieni pod oczami,
  • rozjaśnianie blizn,
  • leczenie wypadających włosów,
  • wygładzanie cellulitu.

Mezoterapia igłowa to zabieg, który koryguje dotykające nas problemy – słabe krążenie i stany zapalne, które powodują uszkodzenia skóry. Istnieją urządzenia, które pozwolą nam na wykonanie podobnego zabiegu odmładzającego w zaciszu własnej łazienki. Domowa mezoterapia może stać się częścią Twojej rutyny przeciwstarzeniowej skóry. Jest to rozwiązanie o wiele mniej inwazyjne niż inne procedury i operacje plastyczne. Odmładzanie dojrzałej skóry nie musi wiązać się z kilkugodzinną, poważną operacją plastyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *