Czy mezoterapia boli?

mezoterapia

Jeśli jedyną rzeczą, jaka powstrzymuje Cię od poddania się zabiegowi mezoterapii jest ból – bez obaw. Zabieg jest prawie bezbolesny. Jak każda procedura z użyciem igieł, mezoterapia może sprawiać drobny dyskomfort, jednak nie jest to uczucie, które mogłoby odwieść pacjentów od decyzji o mezoterapii igłowej twarzy, skóry głowy lub ciała. 

Czy zabieg mezoterapii można wykonywać całkowicie bezboleśnie?

Przed zabiegiem na skórę pacjenta można nałożyć specjalną maść znieczulającą, jednak nie jest to konieczne. Dla każdego uczucie może być zupełnie inne, jednak nie ma się czego obawiać. To doznanie można porównać do lekkiego pocierania skóry szorstką powierzchnią, ale nie kłucia. 

Czas zabiegu wynosi około trzydziestu minut i choć nie jest bolesny, może być dla niektórych nieprzyjemny, dlatego jeśli skóra jest trochę bardziej wrażliwa w niektórych miejscach, możemy odczuwać mrowienie.

Czy po wyjściu z gabinetu spodziewać się bolesnych efektów ubocznych?

Po wykonanej mezoterapii mogą pojawić się niewielkie siniaki i obrzęki, jednak będą one krótkotrwałe i szybko znikną, jeśli będziemy stosować się do zaleceń specjalisty, dotyczących dbania o skórę po zabiegu. Skóra stanie się bardziej promienna, nawilżona, odżywiona i jędrniejsza z lepszą teksturą. Zaleca się cykl 6-8 sesji co dwa tygodnie z zabiegami podtrzymującymi 1-2 razy w roku. Mezoterapia wśród kobiet jest polecanym zabiegiem.

Aby mieć pewność, że nawet po zabiegu nie będziemy odczuwać żadnego dyskomfortu ani bólu, zaleca się zastosowanie okładu z lodu lub chłodzącego żelu na leczony obszar (unikając ucisku), ponieważ pomaga to zmniejszyć obrzęk i ryzyko siniaków. Należy unikać noszenia makijażu przez 12 godzin po zabiegu wypełniającym oraz wywierania nadmiernego nacisku na leczony obszar przez pierwsze kilka godzin. Dzięki temu, żaden etap leczenia nie sprawi nam nieprzyjemności. Warto stosować takie same środki ostrożności po wykonaniu domowego zabiegu z użyciem przeznaczonych do tego urządzeń. Dobrej jakości sprzęt da nam tak samo zadowalające efekty, jak zabieg w profesjonalnym gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds