Najlepsze witaminy na włosy

Stan włosów jest wypadkową wielu czynników. Odbija się na nich stres, niewystarczająca ilość snu oraz niewłaściwa dieta. To z niej mogą wynikać niedobory skutkujące złym stanem naszej fryzury. Poznaj najważniejsze dla stanu włosów witaminy i już dziś wprowadź je do swojej diety!

Problem wypadających włosów może skutecznie obniżyć samoocenę. Staramy się analizować naszą dietę i styl życia chwytając się jednocześnie wielu dostępnych rozwiązań. Często problem nie leży jednak w składnikach odżywczych dostarczanych organizmowi. Ilość włosów na ciele jest uwarunkowana genetycznie, a skóra głowy często nie jest odpowiednio pielęgnowana. Regularna laserowa stymulacja mieszków włosowych umożliwia ich regenerację oraz szybszy wzrost. Mikrowibracje wysyłane przez nowoczesne lasery pobudzają krążenie i właściwe ukrwienie skóry głowy. A jakie witaminy przeciw wypadaniu włosów warto dostarczyć organizmowi?

Jakie witaminy na wypadanie włosów są najlepsze?

Eksperci zajmujący się stanem naszego zdrowia są zgodni, że naszym włosom służy najbardziej zdrowa i zbilansowana dieta. Jeżeli jednak masz problem z prawidłową organizacją posiłków, a kondycja fryzury pogarsza się, warto rozważyć sięgnięcie po witaminy na wypadanie włosów.

Najlepsze witaminy na włosy to przede wszystkim witaminy z grupy B oraz witaminy A, E, H, D, C. Odpowiadają one za odpowiednie funkcjonowanie wielu organów, ale wpływają również na kondycję włosów. Poznaj polecane przez specjalistów witaminy na wypadanie włosów!

Skutecznie zapobiegaj wypadaniu włosów

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jakie witaminy na wypadanie włosów są polecane przez ekspertów? Z tym problemem doskonale radzi sobie witamina A. Znana również jako retinol. Jej działanie skupia się na wsparciu metabolizmu cebulek włosowych oraz komórek rogowych nabłonka. Sprawia, że włosy stają się silne i gęste. Znajdziesz ją m.in. w wątróbce, tłustym mięsie, czy w jajach.

W walce z wypadaniem włosów z pewnością skuteczne okażą się również witaminy z grupy B. Odpowiednio stymulują rozwój cebulek wpływając na porost włosów i chronią je przed czynnikami zewnętrznymi. Witaminy te przeciwdziałają także łupieżowi. Znajdziemy je np. w pestkach słonecznika, brokułach oraz w nabiale. Podsumowując nasilające się wypadanie włosów witaminy z grupy B mogą trwale zatrzymać.  Także dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witaminy D może powstrzymać wypadanie włosów. Pamiętaj, że w naszej strefie klimatycznej powszechny jest jej niedobór, a lekarze zalecają jej stałą suplementację.

Witamina C i jej właściwości

Gdy zastanawiasz się, co brać na wypadanie włosów, warto zwrócić się po pokarmy bogate w witaminę C. Pełni ona niezwykle ważną rolę w organizmie. Nie tylko wspiera budowanie odporności, ale również pomaga organizmowi przyswoić żelazo niezbędne do odpowiedniego wzrostu włosów. Witamina C, znana też jako kwas askorbinowy, to silny przeciwutleniacz. Chroni włosy przed wolnymi rodnikami blokującymi ich wzrost. Organizm potrzebuje witaminy C także w syntezie kolagenu, będącego budulcem włosów. Aby dostarczyć organizmowi dużej dawki tej witaminy należy spożywać owoce cytrusowe, ziemniaki, pomidory, czy paprykę.

Witamina E również skutecznie rozprawia się z wolnymi rodnikami oraz poprawia ukrwienie, co przekłada się na szybszy porost włosów. Jako antyoksydant wspiera odbudowę komórek, zmniejsza stan zapalny, a tym samym przywraca mieszki włosowe do prawidłowej pracy. Znajdziesz ją w migdałach, szpinaku, brokułach i awokado.

Nieoceniona rola biotyny

Gdy nasila się wypadanie włosów jakie witaminy mogą pomóc uporać Ci się z tym problemem? Pomyśl o biotynie (witamina H lub B7). Ma ogromny wpływ na stan włosów, skóry oraz na kondycję paznokci. Jej rola polega na dostarczaniu macierzy włosów siarki niezbędnej do ich prawidłowej budowy. Reguluje metabolizm skóry głowy i stymuluje mieszki włosowe do prawidłowego wzrostu. Występuje w żółtkach jaj, orzechach włoskich, czy w migdałach. Pamiętaj też, aby szukając skutecznego rozwiązania problemu wypadających włosów zwrócić się ku nowoczesnym technologiom zaprojektowanym w tym celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *