Największe trendy w manicure

paznokcie manicure

Paznokcie są jednym z atrybutów każdej kobiety

Płeć piękna zwraca olbrzymią uwagę na zadbane dłonie – i to nie tylko u siebie, lecz także u mężczyzn. I choć u panów pomalowane paznokcie wciąż budzą kontrowersje, kolory u pań już nikogo nie zaskakują. Zwłaszcza, że w ciągu ostatnich paru lat manicure – i jego różne odmiany – stał się na tyle modny, by malowanie paznokci wliczało się do całkowicie podstawowych czynności upiększających. Która z nas nie słyszała pojęcia “przedłużanie na żelu”, “hybryda” lub “paznokcie tytanowe”? Czy jednak wiemy, czym charakteryzują się poszczególne formy manicure?

Paznokcie hybrydowe

Manicure hybrydowy przypomina malowanie paznokci normalnym lakierem – lakier hybrydowy także nakładany jest bowiem na naturalną płytkę paznokcia. Do jego wykonania potrzebujemy jednak lampy UV lub LED, a także specjalnej bazy i lakieru, który nakłada się jako wykończenie, nabłyszczenie i utrwalenie – topu.

Wykonanie manicure hybrydowego jest bardzo łatwe, dlatego coraz więcej osób postanawia zainwestować w profesjonalną lampę i lakiery oraz wykonywać go “po domowemu” zamiast każdorazowo płacić kosmetyczce za ściągnięcie starej warstwy i nałożenie nowej.

Jeśli otwierasz własny salon kosmetyczny lub wykonujesz usługi manicure w domu, na pewno przyda Ci się kompaktowe urządzenie do pielęgnacji paznokci, jakim jest Pen Manicure – to kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie przygotowania płytki paznokcia pod dalsze zabiegi. Niezwykle estetyczny i poręczny Pen Manicure zasilany jest bateriami, a także posiada wymienne głowice, które dokładnie polerują powierzchnię paznokcia – jeśli wykonujesz zabiegi manicure przy nieodpowiednim oświetleniu, Pen Manicure wyposażony jest także w lampkę LED, która umożliwia pracę w każdych warunkach!

Pen Manicure MJ-1611-R

 

Paznokcie żelowe

Manicure żelowy wykonuje się podobnie do hybrydowego – każda warstwa wymaga utwardzenia w lampie UV lub LED. W przeciwieństwie jednak do poprzedniej formy manicure, żel nakłada się zazwyczaj za pomocą osobnego pędzelka, a nie tak jak tradycyjny lakier. Dodatkowo, jego struktura jest o wiele twardsza i wytrzymalsza na urazy niż hybrydy – dlatego za pomocą żelu można wykonać przedłużenie płytki paznokcia. W tym celu stosuje się specjalne formy, które służą za podstawę pod nakładane warstwy – po ich utwardzeniu, formę się usuwa. Dobrze wykonane przedłużenie na żelu jest praktycznie niezauważalne – wygląda jak naturalny paznokieć klientki. Na rynku dostępne są żele budujące, nabłyszczające, kamuflujące, modelujące. Manicurzystka, która ma doświadczenie w pracy z żelami, poleci Ci najlepsze rozwiązanie.

Paznokcie akrylowe

Ta metoda manicure uchodzi za jedną z najbardziej trwałych. Poleca się ją głównie kobietom, które długi czas spędzają z dłońmi w wodzie – hybrydy i żele przy zbyt dużej ciągłej wilgoci mogą obniżać swoją trwałość. Nie jest jednak ani szybka ani tania – wykonanie paznokci akrylowych zajmuje bowiem około 3 godzin, a sama technika wymaga dużego doświadczenia i ukończenia specjalnych kursów.

Paznokcie akrylowe różnią się od hybryd czy żeli także sposobem wykonania – na płytkę paznokcia nie nakłada się lakieru, lecz proszek akrylowy zmieszany ze specjalnym płynem w odpowiednich proporcjach. Stworzona mieszanka wyjątkowo szybko utwardza się, dlatego należy być wprawionym w technice akrylowej, by móc profesjonalnie obsłużyć swoje klientki.

Paznokcie tytanowe

Manicure tytanowy mocno utwardza i wzmacnia naturalną płytkę paznokcia. Jego wykonanie nie jest skomplikowane – na swój naturalny paznokieć nakładamy specjalny żel bazowy, a następnie zanurzamy płytkę w proszku o wybranym kolorze. Do jego utwardzenia nie potrzebujemy lampy – proszek utwardza się na bazie sam. Gdy nałożymy już wystarczająco dużo warstw pigmentujących – tak, by pokrywały one dokładnie płytkę paznokcia – malujemy całość utwardzaczem w celu utrwalenia manicure.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds