Pędzel do konturowania – jaki wybrać?

pędzel do konturowania zestaw beautifly

Każda kobieta pragnie, by jej makijaż nie wywoływał skojarzeń z tapetą, a jedynie z czystym pięknem, świeżością i naturalnością, które możemy osiągnąć nadając mu głębi i wymiarów

W uzyskaniu tego efektu pomoże nam konturowanie odpowiednimi kosmetykami, ale także dobrej jakości pędzlami, dzięki którym na naszej twarzy nie pozostaną plamy. Ta technika makijażowa polega na modyfikacji rysów twarzy za pomocą kosmetyków o ciemnej i jasnej barwie. Metoda ta znana jest makijażystom już od wielu lat, jednak jakiś czas temu na nowo wypromowała ją Kim Kardashian, która do perfekcji opanowała sztukę konturowania.

Konturowanie twarzy – po co i dlaczego?

Cera po pokryciu jej bazą, podkładem i korektorem staje się płaska, gładka, jednolita. W celu uwydatnienia kości policzkowych, optycznego wyszczuplenia nosa czy ukrycia innych niedoskonałości wskazane jest nadanie jej konturów. Jeśli pominiemy ten etap, w efekcie twarz będzie przypominała maskę.

Różne rodzaje pędzli do makijażu

Profesjonalne pędzle do makijażu powinny być miękkie, delikatne i precyzyjne. Aby osiągnąć zamierzony efekt, potrzebować będziemy różnych typów narzędzi. Warto zaopatrzyć się w pędzle o rozmaitych kształtach, rozmiarach oraz długościach rączek. Innej powierzchni aplikacyjnej wymagać będą trudno dostępne miejsca na naszej twarzy, a innej – duże powierzchnie. Jeśli mamy duży pędzel, który dodatkowo posiada ścięte w sposób opływowy włosie, możemy nim nakładać kilka różnych kosmetyków. Bronzer, którego nakładanie wymaga precyzji, aplikujemy wąską, górną końcówką pędzla. Róż nakładamy bokiem, a rozświetlacz – krawędzią z boku pędzla. Jeśli chcemy używać osobnego pędzla do każdego etapu konturowania, musimy zaopatrzyć się w kuleczkowy pędzel do rozświetlacza, rozszerzony na końcu pędzel do bronzera i ścięty do różu. Jeśli chcemy osiągnąć subtelny, ,,rozmyty’’ efekt używajmy dużych, szerokich i puchatych pędzli, natomiast jeśli zależy nam na precyzji wybierzmy nieduże, wąskie pędzle. Dobrze sprawdzą się także pędzle duże, ale układające się w szpic – pozwolą dotrzeć do takich partii twarzy jak okolice nosa czy oczu.
Zestaw profesjonalnych pędzli do makijażu PRO SET

Zestaw profesjonalnych pędzli do makijażu Beautifly

Beautifly zapewnia wysokiej jakości zestaw profesjonalnych pędzli do makijażu PRO SET, dzięki którym optycznie wysmuklisz twarz czy wymodelujesz jej owal. Oferowane przez nas pędzle pozwalają precyzyjnie nanieść bronzer czy sypki puder i uzyskać najlepsze rezultaty. Dzięki swojej uniwersalności, niektóre pędzle do konturowania sprawdzą się nie tylko w kontakcie z różem, bronzerem czy rozświetlaczem, ale także podczas nakładania innych kosmetyków. Wszystkie nasze modele wykonane są z wysokiej jakości syntetycznego, niesamowicie miękkiego włosia, ponadto wyróżniają się one wyszukanym designem. Dzięki plastikowej rączce oraz specjalnemu kształtowi trzonka pędzle idealnie leżą w dłoni, co znacznie poprawia komfort użytkowania. Nasz zestaw pędzli nadaje się zarówno do samodzielnego jak i profesjonalnego makijażu, ale także na prezent!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.