Sonoforeza – jakie kosmetyki?

Sonoforeza – jakie kosmetyki?

Do przeprowadzenia udanego zabiegu sonoforezy potrzebny jest nie tylko sprzęt, ale też kosmetyki. Nie może to być przypadkowy preparat, lecz kosmetyk do wprowadzania ultradźwiękami. Co go charakteryzuje? Lekka formuła i obecność w składzie składnika nośnego, który ułatwia przenikanie przez zewnętrzną warstwę naskórka i wnikanie w głębsze partie skóry. Zazwyczaj są to ampułki (o dużym stężeniu składników odżywczych) albo serum do sonoforezy.

Kosmetyki do wprowadzania ultradźwiękami

Z uwagi na to, jak głęboko docierają kosmetyki do sonoforezy, na czas zabiegu należy wybrać wyłącznie preparaty o bogatym składzie. Bardziej skoncentrowane są składniki aktywne zawarte w ampułkach, ale serum równie dobrze sprawdzi się przy mikromasażu. Za pomocą ultradźwięków można maksymalnie wykorzystać potencjał kosmetyków. Bogactwo składników odżywczych sprawia, że efekty widać bardzo szybko.

Ampułki i serum do sonoforezy

Skład ampułek i serum zależy głównie od tego, jakie działanie mają konkretne kosmetyki do wprowadzania ultradźwiękami. Różni się on w przypadku serum anti-aging, nawilżającego, oczyszczającego, rozjaśniającego. Zazwyczaj jednak jest to koktajl substancji odżywczych i składników aktywnych w różnych proporcjach:

  • olejki naturalne – słonecznikowy, sojowy, ze słodkich migdałów,
  • witaminy C, E, A,
  • kwas hialuronowy,
  • gliceryna,
  • rutyna,
  • czysty kolagen,
  • ekstrakty z owoców – kiwi, ananasa, brzoskwini.

Odpowiednie proporcje składników, nanoszone z wykorzystaniem urządzenia do oczyszczania twarzy docierają dokładnie tam, gdzie powinny. Odżywiają i regenerują, wpływając nie tylko na wygląd skóry, ale też Twoje samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *