Co to znaczy soniczna szczoteczka do twarzy?

szczoteczka soniczna bpure beautifly

Szczoteczka soniczna do twarzy o niewielki gadżet kosmetyczny, który służy do dogłębnego oczyszczania twarzy. Jest małym urządzeniem z zasilaniem akumulatorowym, wykonanym najczęściej z medycznego silikonu z wypustkami masującymi skórę. Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy i jakie są jej rodzaje?

Soniczna szczoteczka do twarzy pomaga w codziennej rutynie pielęgnacyjnej – jej regularne użycie pozwala cieszyć się zdrowo wyglądającą, pełną blasku cerą. Użycie szczoteczki do mycia twarzy polega na przyłożeniu działającego, wibrującego urządzenia do twarzy, na którą wcześniej nałożyliśmy kosmetyk do mycia, i wykonywaniu okrężnych ruchów przez około minutę. Na końcu zmywamy resztki kosmetyków z twarzy i myjemy szczoteczkę pod bieżącą wodą. Jak często używać szczoteczki sonicznej do twarzy? Dla uzyskania najlepszych efektów sugeruje się użycie 2-3 razy w tygodniu.

Szczoteczka do mycia twarzy – rodzaje

Na rynku dostępne są zarówno elektryczne, jak i soniczne szczoteczki do oczyszczania skóry twarzy. Te pierwsze są nieco tańsze i pomagają głównie oczyścić pory i przygotować cerę do dalszej pielęgnacji – sprawiają, że nakładane później kosmetyki (np. krem na noc) lepiej się wchłaniają.

Z kolei szczoteczka soniczna do twarzy działa dużo intensywniej – ma najczęściej obrotową i pulsującą głowicę, która lepiej wydobywa zabrudzenia z głębszych warstw skóry. Ze względu na swoją większą skuteczność, bywa także cenowo nieco droższa od szczoteczki elektrycznej.

Jeśli planujemy zakup szczoteczki do twarzy – opinie użytkowników najlepiej nam podpowiedzą, czy lepsza będzie soniczna, czy elektryczna. Jeśli decydujemy się na szczoteczkę soniczną do twarzy – ranking popularnych modeli pomoże nam porównać zalety i wady konkretnych urządzeń.

Warto również sprawdzić, jak ocenia szczoteczkę soniczną do twarzy dermatolog – zwłaszcza, gdy borykamy się z problemami skórnymi (zapalenie, alergia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *