Szczoteczka soniczna do twarzy – jaki żel zastosować?

Oprócz odpowiednio dobranej do wrażliwości naszej cery szczoteczki sonicznej, koniecznie trzeba też dobrać delikatny dla skóry, ale jednocześnie skuteczny żel do mycia twarzy. Jest on niezbędny podczas wykonywania masażu twarzy szczoteczką. Jak wybrać odpowiedni żel dla naszej cery?

Kosmetyk, który jest dopasowany do potrzeb naszej skóry, bezpiecznie ją oczyszcza z zanieczyszczeń, które gromadzą się w naskórku przez cały dzień. To niezbędne, jeśli marzymy o zdrowo wyglądającej, promiennej skórze bez niedoskonałości.

 

 

Żel do mycia twarzy dla cery wrażliwej

Jeśli jesteśmy właścicielkami skóry przesuszającej się i łatwo ulegającej podrażnieniom, powinnyśmy decydować się na kosmetyki o prostym składzie, które mają w sobie jak najmniejszą ilość podrażniających substancji (alkohole, barwniki, itp.). Używając szczoteczki do twarzy – opinie użytkowniczek to potwierdzają – dobrze jest stosować sprawdzony kosmetyk myjący (pianka, żel, peeling), który mamy pewność, że nie będzie nas uczulał.

Żel myjący do cery tłustej i mieszanej

W przypadku cery, która ma tendencję do nadprodukcji sebum, sięgajmy po żele do twarzy działające jednocześnie oczyszczająco i matująco. Warto unikać produktów zawierających alkohol, które tylko zwiększą przetłuszczanie się cery. Szczoteczka soniczna do twarzy efekty zmatowienia skóry pomoże nam wzmocnić i sprawi, że będą się one utrzymywały przez dłuższy czas.

Żel do mycia twarzy do cery trądzikowej

Osoby borykające się z trądzikiem na twarzy, muszą do kwestii pielęgnacji cery podchodzić bardzo ostrożnie. Jeśli planują stosować szczoteczkę soniczną do twarzy, opinie dermatologa mogą okazać się dla nich kluczowe. Dodatkowo, lekarz może także podpowiedzieć, jaki żel do mycia twarzy wybrać, aby działał antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Ważne, aby codzienna pielęgnacja była delikatna, a jeśli szczoteczka soniczna do twarzy nie będzie przez dermatologa odradzana, pamiętajmy o umiarze podczas peelingowania nią twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *