Sonoforeza – ile zabiegów?

Dużo mówi się na temat tego, jak ważne dla powodzenia zabiegów kosmetycznych jest regularne wykonywanie zabiegów. Nie inaczej jest z peelingiem kawitacyjnym, sonoforezą – tutaj także trzeba rozplanować i przeprowadzić całą serię, aby zauważyć efekty. To nietrudne, ponieważ pojedynczy zabieg trwa zaledwie kilkanaście – maksymalnie 20 minut. Wykonanie dwóch powtórzeń w tygodniu jest optymalne. Łącznie wykonuje się ich od 5 do 9, w zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb skóry.  

Sonoforeza – jak często?

Masaż ultradźwiękowy pozwala oczyścić skórę i umożliwić przenikanie substancji odżywczych do jej głębszych warstw. Wskazaniem do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego, sonoforezy jest zatrzymanie procesów starzenia się skóry, pozbycie się trądziku, podrażnień czy wreszcie poprawienie elastyczności.

Łączenie ze sobą kilku zabiegów sprawia, że efekty podania ampułki w sonoforezie są jeszcze bardziej widoczne i utrzymują się przez dłuższy czas. Co do ich częstotliwości to oczywiście wymaga indywidualnej konsultacji z kosmetologiem. Zazwyczaj jednak seria obejmuje wspomniane już 5-9 zabiegów przeprowadzanych w kilkudniowych odstępach.

Sonoforeza – opinie, efekty

Według opinii po sonoforezie efekty widoczne są szybko i mogą utrzymywać się przez dłuższy czas. Ważne jest poprawne wykonanie zabiegu, zastosowanie wysokiej jakości, bogatej ampułki do sonoforezy oraz regularne powtarzanie sesji dla podtrzymania rezultatów. Istotna jest też pielęgnacja domowa – niektórzy decydują się całkowicie zastąpić nią wizyty w profesjonalnym salonie. Wystarczy, że kupisz własne urządzenie do oczyszczania twarzy i stworzysz zestaw do sonoforezy. Cena urządzenia waha się od 200 do 600 złotych zatem inwestycja dość szybko się zwraca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds