Mikrodermabrazja diamentowa – ile trwa zabieg?

ile trwa

Szykujesz się do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej? Bez względu na to, czy przeprowadzisz go w zaciszu własnego domu, czy udasz się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, musisz zarezerwować sobie czas. Ile? To będzie zależało głównie od tego, jaka część ciała będzie poddana pielęgnacji oraz z jakich zabiegów dodatkowych skorzystasz.

Mikrodermabrazja w domu – jak długo?

Nie zawsze znajdujemy czas na umówienie się na mikrodermabrazję diamentową w salonie kosmetycznym. Oprócz samego zabiegu dochodzi jeszcze kwestia dojazdu i powrotu, poszukiwania miejsca parkingowego. Dlatego wiele osób decyduje się na wykonanie pielęgnacji w domu. Nawet przy założeniu, że jesteś początkująca, mikrodermabrazja diamentowa nie będzie trwała dłużej niż 30-40 minut (twarz), 60 minut (inne, większe partie ciała).

Pozostaje jeszcze jedno pytanie na temat mikrodermabrazji w domu – jak często ją wykonywać? Częstotliwość jest kwestią indywidualną. Zazwyczaj zaleca się 2 lub 3 serie w ciągu roku każda po 4 lub 6 zabiegów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zalecenia po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej jasno mówią o tym, że trzeba zachować przerwy i dać skórze czas na regenerację.

Mikrodermabrazja krok po kroku

Wykonanie mikrodermabrazji krok po kroku wymaga przygotowania skóry, czyli jej oczyszczenia przed zabiegiem właściwym, a potem jeszcze nawilżenia poprzez nałożenie maski czy serum odżywczego. Dlatego do właściwej czynności trzeba doliczyć jeszcze czas okołozabiegowy – warto posiedzieć na fotelu nieco dłużej, bo efekty mikrodermabrazji zależą od starannego przeprowadzenia każdego etapu.

Ile utrzymują się efekty mikrodermabrazji? Opinie o mikrodermabrazji potwierdzają, że poprawa skóry jest widoczna nawet kilka miesięcy, pod warunkiem stosowania odpowiednich kosmetyków. Dla potwierdzenia zrób zdjęcia twarzy po mikrodermabrazji i porównaj z wcześniejszymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *