Tabletki na wypadanie włosów – czy to na pewno najskuteczniejszy sposób w walce z utratą włosów?

Popularne wśród konsumentów tabletki na wypadanie włosów – sięgają po nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy zmagają się z nadmierną, nie fizjologiczną, utratą włosów. Często rzeczywiście leki na wypadanie włosów mogą zahamować ich utratę, a nawet pobudzić porost. Nie pozostają jednak bez wpływu na organizm. Dziś przyglądamy się temu, jak działają tabletki przeciw wypadaniu włosów i sprawdzamy, jakie są dla nich alternatywy.

Wypadanie włosów – leki są zwykle pierwszym wyborem

Gdy zauważamy u siebie wypadanie włosów, lek to zwykle pierwsze po co sięgamy. Rynek suplementów na porost włosów wyczuł tę potrzebne i obecnie wybierać możemy spośród kilkudziesięciu, jeśli nie kilkuset, preparatów takich jak tabletki na wypadanie włosów. Apteka to w związku z tym najczęściej miejsce, które odwiedzamy jako pierwsze, zmagając się z tym problemem. I znajdziemy w niej leki o różnym składzie, pełne minerałów, witamin i składników aktywnych.

Problem jednak w tym, że wpływ tych składników na nasz organizm nie został dokładnie zbadany, a w wielu preparatach ich ilość nawet wielokrotnie przekracza zalecane dzienne spożycie. W efekcie przyjmowanie ich przez wiele miesięcy, bo kuracje lekami zwykle trwają długo, wiąże się ze sporym ryzykiem dla naszego zdrowia i obciążeniem wątroby oraz żołądka. I, co tu dużo kryć – portfela. Roczna kuracja preparatami takimi jak tabletki na wypadanie włosów, to średnio koszt ponad dwóch tysięcy złotych dla jednej osoby. Nie licząc przypadków, gdy lek nie został dobrze dobrany, wskutek braku konsultacji z trychologiem lub dermatologiem lub terapii zaleconej nietrafnie.

Szampon na łysienie – alternatywa dla tabletek na wypadanie włosów

Aby uniknąć przyjmowania tabletek o niewiadomym wpływie na zdrowie, wiele osób zmagających się z dużą utratą włosów, sięga po szampon na łysienie, plackowate, androgenowe, menopauzalne, poporodowe i inne.

Rzeczywiście składniki aktywne w nim zawarte przenikają do organizmu w znacznie mniejszym stopniu niż przy doustnym ich przyjmowaniu, jednak wciąż dochodzi do kontaktu z nimi. Plusem jest to, że tego typu kosmetyki nie obciążają wątroby. Szampon na łysienie to jednak metoda działania wyłącznie od zewnątrz i w wielu przypadkach może okazać się niewystarczająca. Zwłaszcza w sytuacji rzeczywiście sporej utraty włosów, które można już rozpatrywać w kategorii choroby.

Terapia laserowa – bezpieczna i skuteczna alternatywa dla szamponów i leków na wypadanie włosów

Gdy leki i szampony nie działają tak jak oczekujemy lub boimy się ich wpływu na nasze zdrowie, z pomocą przychodzi terapia laserem. W pełni bezpieczny i skuteczny w walce z wypadaniem włosów laser na porost włosów B-Longa spełni marzenia o gęstej i lśniącej fryzurze.

Jak działa laser B-Longa? Dzięki połączeniu technologii LLLT (Low Level Laser Therapy) i RF stymulującej skórę głowy, za pomocą 10 głowic laserowych dochodzi do aktywacji mieszków włosowych. Efektem jest nie tylko zatrzymanie wypadania włosów, ale także pobudzenie ich porostu.

Technologia RF podgrzewa tkankę podskórną i skórę właściwą, poprawiając w ten sposób cyrkulację krwi. Skóra głowy otrzymuje więcej tlenu i cennych składników odżywczych. Technologia RF reguluje też pracę gruczołów łojowych, które często odpowiadają za wypadanie włosów.

Terapia LLLT (Low Level Laser Therapy) z kolei opiera się na biostymulującym działaniu lasera małej mocy (0,2 wata). Światło czerwone w laserze wnika głęboko w tkanki skóry głowy i regeneruje je. Korzystanie z lasera jest bezpieczne, bezbolesne i wolne od działań niepożądanych.

Dzięki terapii laserowej dochodzi do poprawy kondycji i grubości włosów. Są one gęstsze, lepiej odżywione i przede wszystkim – nie wypadają. W połączeniu z działającą “od środka” zdrową dietą, bogatą w niezbędne dla włosów minerały i witaminy, efekty są zarówno spektakularne, jak i trwałe. A to sprawia, że laser jest doskonałą alternatywą dla tabletek czy szamponów na wypadanie włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.