Tabletki na porost włosów – ranking. Sprawdź, co działa najskuteczniej!

Wypadanie włosów to prawdziwy problem dotykający wielu osób. Przyczyny tego stanu rzeczy mogą być różne – stres emocjonalny, zaburzenia hormonalne, przyjmowanie niektórych leków czy okres po porodzie. Niezależnie jednak od tego, co powoduje nadmierną utratę włosów, problemu nie należy bagatelizować. Wiele osób, aby pobudzić włosy do wzrostu sięga po tabletki na porost włosów. Ranking, który publikujemy poniżej powstał z myślą o nich. Jednocześnie przyglądamy się temu, czy tabletki na włosy to zawsze najlepsze rozwiązanie.

Tabletki na porost włosów – ranking dla kobiet

Jaki jest najlepszy preparat na porost włosów dla kobiet? Sprawdź poniższe zestawienie suplementów uznawanych za efektywne w walce z wypadającymi włosami.

  1. Locerin. Zawiera 16 aktywnych składników, nie tylko zatrzymujących wypadanie włosów, ale przede wszystkim stymulujących włosy do wzrostu. Skład produktu jest w pełni bezpieczny i naturalny, przebadany klinicznie.
  2. Jelly Bear Hair. Produkt, który zdecydowanie wyróżnia się na rynku skutecznym działaniem i… kształtem. Jelly Bear Hair to nie tradycyjne tabletki na porost włosów, a pomarańczowe żelowe misie, które zawierają 13 minerałów pobudzających porost włosów.
  3. Biotin Plus Loxon. Wykonany z biotyny preparat na porost włosów, który silnie wpływa na skórę głowy i pobudza produkcję kreatyny. Biotin Plus Loxon to minerały i witaminy na porost włosów, które chronią także meszki włosowe przed stresem oksydacyjnym.

Suplementy na włosy – ranking dla mężczyzn

Tabletki na porost włosów przeznaczone dla panów mają nieco inny skład niż te dedykowane paniom. Oto najlepsze suplementy:

  1. Vita Hair Man. UZnawane za najlepsze tabletki na włosy dla mężczyzn, rozwiązujące problem łysienia. Preparat nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale także stymuluje włosy do wzrostu oraz zapobiega siwieniu, poprawiając naturalny kolor włosów.
  2. Profolan. Suplement na włosy, który składa się z trzech aktywnych składników: skrzypu polnego, pokrzywy i l-cysteiny. Dedykowany jest mężczyznom, którzy mają problem z łysieniem androgenowym.
  3. Folisin. Preparat na porost włosów, który ma działanie antyandrogenne. Według producenta nie tylko leczy objawy, ale także likwiduje przyczyny nadmiernego wypadania włosów u mężczyzn.

Dlaczego tabletki na porost włosów to nie zawsze dobre rozwiązanie?

Tabletki na porost włosów mają często udowodnione klinicznie działanie – rzeczywiście w większości przypadków pobudzają włosy do wzrostu. Często jednak ilość zawartych w nich substancji aktywnych wielokrotnie przekracza zalecane dzienne spożycie, czego skutki nie są jeszcze do końca zbadane. Dobrze jest także mieć świadomość tego, że każde tabletki, na porost włosów również, obciążają wątrobę i żołądek, wpływając przy tym na ogólną kondycję organizmu.

Kolejną kwestią jest fakt, że na efekty kuracji preparatami trzeba czekać wiele miesięcy, a to generuje wysokie koszty. Przykładowo, 30-dniowa kuracja wymienionymi wyżej preparatami to koszt średnio 150-200 zł. Przyjmując je około roku, wydamy ponad dwa tysiące złotych. To spory wydatek, jak na tabletki i witaminy na porost włosów dla jednej osoby.

Jeśli nie preparat na porost włosów – to co?

Aby uniknąć skutków ubocznych przyjmowania suplementów, możesz skorzystać z osiągnięć techniki w zakresie efektywnego porostu włosów. Laser na porost włosów B-Longa, bo o nim mowa, pobudza włosy do wzrostu bez działań niepożądanych. To w pełni bezpieczna i bezbolesna terapia laserowa w technologii LLLT (Low Level Laser Therapy), która stymuluje skórę głowy i aktywuje meszki włosowe.

Efektem jest gęsta i piękna fryzura bez skutków ubocznych w postaci bólu żołądka bądź nie do końca poznanego wpływu na organizm składników aktywnych zawartych w suplementach na porost włosów. Dodajmy, że na pierwsze widoczne efekty nie trzeba długo czekać – nowe włosy pojawiają się już po 3 miesiącach stosowania terapii. Warto ją wzmocnić stosując zbilansowaną i zdrową dietę – w ten sposób najefektywniej dostarczane są do organizmu niezbędne minerały i witaminy na włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds