Czy istnieją skuteczne preparaty na wypadanie włosów?

Polacy są w czołówce pod względem spożycia suplementów diety. Bardzo chętnie sięgamy po specyfiki, które obiecują szybką poprawę kondycji włosów. Wystarczy połknąć tabletkę, aby cieszyć się gęstymi, bujnymi, zdrowymi włosami. Wierzymy w efektowność preparatów na wypadanie włosów. Czy słusznie?

Preparaty na wypadanie włosów

Co kupić w aptece na wypadanie włosów? Reklamy telewizyjne i radiowe bombardują nas informacjami o konieczności zażywania biotyny i witamin A, B, C i E w walce o zdrowe i mocne włosy. Niezbędny jest selen i żelazo – nawołują jedni. Nie zapomnij o krzemie, cynku i kwasie foliowym – twierdzą inni. Opinie na temat tabletek na wypadanie włosów są najczęściej bardzo niejednoznaczne. Jedni je chwalą, inni nie widzą żadnych zmian po suplementacji. Z pewnością zdrowa, zbilansowana dieta, bogata w warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste pozytywnie wpływa na kondycję skóry głowy i włosów. Ale czy istnieje idealny preparat na wypadanie włosów?

Tabletka czy zaawansowana technologia?

Współczesna kosmetologia sięga po nowe sposoby w walce z nadmierną utratą włosów. Skuteczną oraz sprawdzoną metodą przeciwdziałania wypadaniu włosów i pobudzania ich do wzrostu jest laser. Zabiegi laserowe stymulują krążenie krwi, które następnie aktywizuje mieszki włosowe do wzrostu włosów. To rozwiązanie nieinwazyjne, bezbolesne i pozbawione jakichkolwiek skutków ubocznych. Urządzenie stosowane do kuracji, laser na porost włosów B-Longa marki Beautifly, wyposażone jest w 10 głowic laserowych. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów zastosowano w nim dodatkowo fale radiowe RF. B-Longa wygląda jak tradycyjna szczotka do włosów, ale pod tytanową powłoką kryje się siła dwóch nowoczesnych technologii – radiowej i laserowej. RF poprawia krążenie, rozgrzewa i dotlenia skórę głowy. Natomiast LLLT (low level laser therapy) wykorzystuje światło czerwone, które wnika do tkanek i intensywnie je regeneruje zmieniając metabolizm komórek włosowych i uruchamiając proces ponownego wzrostu włosa.

Jak działa B-Longa? W pierwszym etapie pobudza komórki skóry głowy. W efekcie tej stymulacji słabsze i mniejsze cebulki włosowe odbudowują się. Gdy mieszki włosów mają już odpowiednią ilość tlenu i substancji odżywczych pojawiają się nowe włosy. B-Longa nie obiecuje natychmiastowych rezultatów. Pełny proces regeneracji włosów potrwa kilka miesięcy. B-Longa wystarczy zastosować trzy razy w tygodniu przez 15 minut. Urządzenie ma zbudowany timer, dzięki temu nie trzeba kontrolować czasu trwania jednorazowej kuracji. Warto podkreślić, że B-Longa działa nie tylko na porost włosów. Długotrwałe stosowanie lasera wzmacnia i poprawia kondycję nowych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds