Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów – trudny problem, który można łatwo rozwiązać

Gdy swędzi skóra głowy wzrasta ryzyko wypadania włosów. Poznaj skuteczne rozwiązanie na nadmierne wypadanie włosów spowodowane schorzeniami skóry.

Problem – swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów

Swędzenie skóry głowy bardzo często połączone jest z problemem wypadania włosów. Choroby alergiczne, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, łupież, zakażenia grzybicze i bakteryjne oraz stany zapalne mieszków włosowych wywołują swędzenie skóry. Niektóre z tych infekcji uszkadzają też mieszki włosowe, co prowadzi do wypadania włosów. Z drugiej strony, jeśli swędzi nas skóra głowy – częste, długotrwałe i agresywne drapanie także może doprowadzić do uszkodzenia mieszków włosowych, a w konsekwencji do nadmiernej utraty włosów. Pierwszym krokiem w walce ze swędzeniem skóry głowy jest rozpoznanie, co powoduje swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów oraz wyleczenie choroby. W zależności od rodzaju schorzenia stosuje się antybiotyki, leki przeciwgrzybicze oraz różnego rodzaju lecznicze i łagodzące płyny, maści, kremy, szampony. Kolejnym krokiem jest wyeliminowanie skutków swędzenia skóry głowy, czyli utraty włosów.

Rozwiązanie – terapia łącząca laser z technologią fal radiowych

Jeśli w efekcie swędzenia skóry głowy zmagamy się z nadmiernym wypadaniem włosów, warto zastosować rozwiązanie, które łączy siłę dwóch technologii – fal radiowych i lasera. Urządzenie B-Longa marki Beautifly, dzięki integracji dwóch metod działania, kompleksowo wpływa na skórę głowy, rozgrzewając ją, stymulując mieszki włosowe i pobudzając wzrost włosów. Urządzenie jest przeznaczone dla wszystkich osób, którzy mają problem z wypadaniem włosów, zarówno dla tych, którzy zmagają się z łysieniem androgenowym, jak i tych, które borykają się z sezonowym przerzedzeniem włosów np. po infekcjach skóry głowy, w trakcie przesilenia wiosenno-zimowego czy po ciąży i w trakcie karmienia. Laser B-Longa pobudza mieszki włosowe i aktywizuje ich wzrost. Dzięki temu skutecznie zagęszcza włosy. Urządzenie stosujemy trzy razy w tygodniu, przez 15 minut, a efekty zaobserwujemy po kilku miesiącach.

Jak stosować B-Longa? Wystarczy umyć, wysuszyć i uczesać włosy oraz włączyć urządzenie naciskając przycisk power, a następnie użyć je jak tradycyjnej szczotki, rozczesując włosy od czubka głowy do nasady szyi. B-Longa ma wbudowany timer, nie musimy więc kontrolować czasu przeznaczonego na zabieg. Ponadto, atutem B-Longa jest to, że urządzenie pełni funkcję masażera. B-Longa daje 15 minut tylko dla siebie. Jego stosowanie jest więc dodatkowo czasem wyciszenia i relaksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *