Łysienie u kobiet – jak walczyć z tym problemem?

Łysienie u kobiet to ogromny problem. Wpływa na samopoczucie i poczucie własnej wartości. Może mieć szerokie podłoże – związane ze zdrowiem psychicznym, jak i fizycznym. Nie można tego bagatelizować. Koniecznie trzeba przeciwdziałać temu schorzeniu. Podpowiemy Wam dzisiaj, jakie są powody, dla których kobiety borykają się z łysieniem oraz przedstawimy metody, które pozwolą temu zaradzić. Zapraszamy do lektury!

Wypadanie włosów u kobiet – powody

Wiele osób myśli, że łysienie dotyczy tylko mężczyzn. Nie jest to jednak prawda. Łysienie kobiet dotyczy około 30% osób chorujących na tę przypadłość, więc jest to dosyć powszechny problem. Każda z nas traci około 100 włosów dziennie. Jest to tak zwana dopuszczalna norma, którą jest całkowicie normalna. Wypadanie pojedynczych włosów jest związane z ich regularnym obumieraniem. W ich miejscu pojawią się nowe włosy, dlatego też nie masz co się martwić, jeżeli podczas czesania na szczotce pozostaje kilkanaście włosów. Sprawa wygląda zupełnie inaczej, kiedy włosy wypadają tzw. garściami. Potrzebna jest wtedy specjalistyczna pomoc. Można skorzystać z pomocy dermatologa lub specjalistycznych urządzeń, które są dostępne na rynku i przeznaczone do domowego użytkowania, m.in. różnego rodzaju lasery na porost włosów.

Łysienie u kobiet może mieć bardzo różne podłoże – zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Może być związane z niskim poziomem estrogenu – często się tak dzieje po ciąży, po odstawieniu hormonalnej metody antykoncepcji oraz w okresie menopauzy, a także po jej zakończeniu. Bywa tak, że problemy z wypadaniem włosów u kobiet są spowodowane problemami z tarczycą. Mogą być spowodowane zarówno niedoczynnością, jak i nadczynnością. Problemy z łysieniem u kobiet pojawią się również gdy kobieta cierpi na anemię – niedobór żelaza w organizmie. Do innych powodów łysienia u kobiet zaliczamy silny przewlekły stres, skutki uboczne przyjmowania leków, np. silnych antybiotyków czy podłoże genetyczne. Na szczęście żyjemy w czasach, w których łatwo możemy leczyć wypadanie włosów u kobiet.

Jakie czynniki wpływają na ryzyko łysienia u kobiet?

Istnieją pewne czynniki, które zwiększają ryzyko powstawania problemów z wypadaniem włosów u kobiet. Zaliczamy do nich, m.in.:

  • różnego rodzaju zakażenia,
  • grzybice,
  • czynniki genetyczne,
  • nadmierne stylizowanie włosów (farby z amoniakiem, codzienne używanie lokówki, suszarki czy prostownicy).

Jak radzić sobie z łysieniem kobiet?

Łysienie u kobiet to ogromny problem. Jeżeli zauważysz niepokojące objawy, nie ma co zwlekać i najlepiej od razu temu przeciwdziałać.

Na pewno należy udać się do lekarza, który skieruje na odpowiednie badania. Sprawdzi m.in. czy nie występują problemy z żelazem czy też z tarczycą. Istnieje szansa, że lekarz szybko dobierze odpowiednie leczenie i problem szybko się rozwiąże. Niestety nie zawsze tak jest. Dobrym sposobem jest również używanie ogólnodostępnych preparatów na porost włosów, zabiegi, np. frakcyjne mikronakłuwanie czy też zakup sprzętu do użytku domowego, np. laser na porost włosów. Wszystkie te metody są odpowiednio przebadane i bezpieczne. Zapewniają efekty na długie lata, organizm zaczyna się regenerować, wzmacnia się struktura włosa, hamowany jest proces wypadania włosów i znacznie szybciej odrastają nowe włosy. Metody dostępne na rynku znacząco poprawiają kondycję włosów oraz wzmacniają ich jakość i grubość. Dobrze dobrane leczenie sprawi, że problemy z wypadaniem włosów już nigdy nie wrócą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *