Trądzik u osoby dorosłej – jak sobie z nim poradzić?

beautifly jak sobie radzić z trądzikiem

Trądzik u dorosłych, a zwłaszcza u kobiet, pojawia się coraz częściej – jednak często jest przez nas bagatelizowany i z nadzieją czekamy aż sam z czasem zniknie

Możemy przeżyć niemiłe rozczarowanie, bo zmiany zapalne mogą się trwale utrzymywać, jeśli odpowiednio nie zadbamy o pielęgnację skóry oraz leczenie. Trądzik u dorosłych wygląda trochę inaczej niż u nastolatków. Zmiany lokalizują się głównie w dolnej części twarzy – na żuchwie, brodzie, w okolicach ust i szyi.

Od czego zacząć?

Na początek powinnyśmy zadbać o codzienną pielęgnację i ostrożnie dobierać kosmetyki – o prostym i silnie nawilżającym składzie. Dobrze, jeśli będą one zawierać retinol, który zapobiega zaburzeniom keratynizacji naskórka i sprzyja jego odnowie, a także witaminy C i E, które zwalczają wolne rodniki i hamują produkcję cytokin prozapalnych. Warto również regularnie (co 2-3 dni) wykonywać peelingi, które usuną zrogowaciały naskórek i odblokują pory.

Szczoteczka soniczna

Bardzo pomocna w pozbyciu się trądziku może okazać się także szczoteczka soniczna. Pomaga ona dokładnie usunąć makijaż oraz nagromadzone sebum i martwy naskórek, czyli możliwe przyczyny powstania trądziku w dorosłym życiu.

W naszej ofercie znajdują się kompaktowe szczoteczki soniczne B-Pure Beautifly, które bez problemu można zabrać ze sobą w podróż i wszędzie tam, gdzie będą potrzebne. Do zestawu dołączony jest bowiem travel box, który pozwoli na bezpieczny i higieniczny transport urządzenia.
Nasze szczoteczki działają w oparciu o technologię Soniczną – wytwarzane pulsacje docierają do głębszych partii skóry, co jest bardzo istotne w przypadku leczenia trądziku. Wykonane są z bezpiecznego dla skóry hipoalergicznego materiału, który nie powoduje przebarwień ani podrażnień, dlatego sprawdzają się idealnie przy problemach z cerą.

 

Kompaktowa szczoteczka soniczna do mycia twarzy B-Pure

 

Jakie mogą być przyczyny powstania trądziku u osoby dorosłej?

Trądzikowi u dorosłych zdecydowanie sprzyja:

  • stresujący tryb życia,
  • nieregularne posiłki,
  • bardzo przetworzona żywność,
  • niewystarczająca ilość snu,
  • przemęczenie,
  • nieodpowiednie kosmetyki,
  • stałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach
  • używki

Czyli wszystko to, co każdy z nas zna aż za dobrze. Zaobserwowano również, że kobiety, które odstawiają antykoncepcję hormonalną, bądź zaczęły ją przyjmować we wczesnym wieku nastoletnim, wykazują dużo większą skłonność do powstawania trądziku w dorosłym życiu.

Wizyta u dermatologa

Jeśli wprowadziłyśmy już zmiany w stylu naszego życia i zadbałyśmy o codzienną pielęgnację naszej cery, a efektów wciąż brak, konieczna będzie wizyta u dermatologa. Leczenie trądziku u osób dorosłych wiąże się z antybiotykoterapią. Musimy jednak pamiętać o tym, że terapia będzie przynosiła efekty, dopóki będziemy zażywać antybiotyk, gdyż sam lek nie jest wystarczającym środkiem walki z trądzikiem.

W leczeniu powinny zostać zastosowane także retinoidy (pochodne witaminy A). W miarę poprawy stanu naszej cery, leki doustne będą zastępowane przez dermatologa leczeniem miejscowym, np. z pomocą maści zawierających antybiotyk, które będziemy musiały stosować na nasze zmiany zapalne. Ograniczą one rozwój bakterii je wywołujących i podtrzymają efekty leczenia, jakie udało nam się uzyskać przez ten czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds