Typy cery – poznaj swój!

typy cery

Podstawowym wyznacznikiem tego, jakich środków do demakijażu oraz pielęgnacji twarzy powinniśmy używać, jest rodzaj naszej skóry

Wyróżniamy cerę normalną, wrażliwą, tłustą, mieszaną i suchą.

Jak rozpoznać rodzaj cery?

Często nie jest to takie łatwe zadanie, jak mogłoby się wydawać. Czasami rozpoznanie typu cery wymaga wizyty u lekarza lub kosmetyczki. Warto jednak najpierw spróbować samodzielnie zdiagnozować swoją skórę twarzy – wystarczy codzienna obserwacja jej reakcji na środki pielęgnacyjne oraz warunki pogodowe.  

Cera normalna

Kosmetyczna utopia, która nie zdarza się często – używanie kosmetyków ma na celu osiągnięcie właśnie skórnej homeostazy, jaką jest cera normalna. Występuje u małych dzieci, które jeszcze nie zdążyły wystawić twarzy na ekstremalne warunki pogodowe – takie jak duży mróz, silny wiatr lub palące słońce – a dodatkowo są wciąż pielęgnowane przez mamy. Cera normalna odznacza się jędrnością, elastycznością, młodym i świeżym wyglądem, odpowiednim nawilżeniem, a także naturalnym kolorytem. Nie przetłuszcza się, ani nie podrażniają jej pewne kosmetyki – słowem, jest to cera idealna. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami skóry normalnej, najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie kosmetyków przeznaczonych dla dzieci – nie naruszą one płaszcza hydrolipidowego naszej skóry, a także posiadają składniki o naturalnym Ph.

Cera wrażliwa

Skóra wrażliwa reaguje na wszelkie zmiany otoczenia lub pielęgnacji – złe warunki pogodowe, nowe kosmetyki, a nawet za ciepła woda powodować mogą zaczerwienienie i podrażnienia. Skłonność do podrażnień często bywa spowodowana tym, że skóra jest po prostu cienka – czasami można nawet zobaczyć pod nią naczynia krwionośne. Przypomina ona cerę suchą, gdyż należy nieustannie dbać o jej nawilżenie – w przeciwnym wypadku będzie towarzyszyć nam nieprzyjemne uczucie “ściągnięcia” Ponieważ wszystkie “nowe” składniki mogą spowodować wysypki lub uczucie dyskomfortu, lepiej zrezygnować z codziennego makijażu i kosmetyków kolorowych, a także tych mocno pachnących. Lepiej wybierać hipoalergiczne i o naturalnym składzie – będą one delikatniejsze.

Cera tłusta

Chociaż wydaje się, że jest to największy koszmar każdej kobiety, cera tłusta nie jest aż taka straszna, jak się wydaje. Jej posiadaczki nie muszą uważać na skład produktów aż tak jak np. posiadaczki cery wrażliwej. Niestraszne im zwykłe mydło oraz mrozy – warstwa ochronna spełnia u nich swoją rolę bez zarzutu. Jednak cera tłusta ma swoje mroczne strony – i zdecydowanie jest nią zwiększona produkcja sebum, która prowadzić może do problemów z trądzikiem, zaskórnikami, zmianami ropnymi itd. Należy więc wybierać kosmetyki oczyszczające, które zahamują wydzielanie zdradliwego sebum.
Szczoteczka soniczna do twarzy B-Fresh

Szczoteczki soniczne B-Fresh – dopasowanie do każdego typu cery

Szczoteczki soniczne B-Fresh to przełomowe rozwiązanie w dziedzinie pielęgnacji. Są to szczoteczki soniczne do oczyszczania twarzy, które zostały zaprojektowane z myślą o indywidualnych potrzebach każdego typu skóry – dostępne są więc w wersjach dla cery wrażliwej, tłustej i normalnej. Delikatne pulsacje oczyszczają skórę z resztek makijażu i martwego naskórka, przy okazji nie naruszając jej naturalnej struktury, nie przesuszając ani nie powodując zwiększonego wydzielania sebum. Użytkowniczki szczoteczek sonicznych B-Fresh są zadowolone z produktu już po pierwszym użyciu – tak samo jak cera każdej z nich!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.