Sposoby na skuteczny demakijaż

Makijaż jest nieodłączną częścią codziennego rytuału upiększającego większości kobiet – takie jesteśmy, chcemy wyglądać pięknie na co dzień. Warto jednak pamiętać o tym, że kolorowe kosmetyki do makijażu znacząco obciążają skórę twarzy, powodując jej przesuszanie, wydzielanie nadmiar sebum lub nawet reakcje alergiczne. Z tego powodu, codzienny demakijaż – i to nawet 2 razy, rano i wieczorem! – powinien być stałą częścią naszej pielęgnacji.

Dlaczego demakijaż jest tak istotny?

Brak odpowiedniego demakijażu może skutkować fatalnymi alergiami, wysypkami, a nawet pogłębieniem zmarszczek i ich szybszym powstawaniem. Dlaczego tak się dzieje? Skóra na twarzy jest bardzo delikatna – nawet narażona na naturalne czynniki, takie jak słońce czy zimny wiatr i mróz, może tracić swoja naturalną elastyczność i zdrowy koloryt.

Nieodpowiedni demakijaż lub jego całkowity brak (której z nas nie zdarzyło się z lenistwa pójść spać w makijażu?) obciąża strukturę skóry. Nie tylko wpływa negatywnie na wierzchnią warstwę naskórka, ale także powoduje przesuszanie – co spowalnia naturalne zdolności skóry do regeneracji i odnowy. Dodatkowo, niezmywany regularnie makijaż powoduje rozwój bakterii, wirusów i wolnych rodników – a to spowalnia naturalne procesy syntezy kolagenu, który wraz z elastyna odpowiada za elastyczność skóry i jej młody oraz zdrowy wygląd. To wszystko prowadzi do uwidocznienia obecnych zmarszczek i szybszego powstawania nowych.

Co ważne, takie skutki może mieć nie tylko brak demakijażu, ale również jego niewłaściwe przeprowadzanie – dlatego należy zadbać o to, by dobrać kosmetyki odpowiednie dla naszego typu cery.

Indukcyjna, termalna szczoteczka soniczna do twarzy B—Clean

 

Czego używać do demakijażu?

Mnogość środków do demakijażu dostępnych na rynku, może zaskakiwać i wprowadzać w lekkie oszołomienie – czy lepiej wybrać płyn micelarny, mleczko do demakijażu, a może zwykłe mydło?

Olejki do demakijażu szybko rozpuszczają kosmetyki używane do codziennego makijażu – nawet wodoodporne tusze do rzęs. jednak nie każda kobieta jest zadowolona ze “śliskiego” efektu, jaki zostawiają na skórze – zwłaszcza, jeśli jesteśmy posiadaczkami cery przetłuszczającej się. Żele do demakijażu mogą powodować nie tylko przesuszenie, ale poczucie “naciągnięcia” skóry twarzy. Natomiast chusteczki są tanie i szybkie w użyciu, ale często jedna nie wystarcza, by usunąć pozostałości kosmetyków po całym dniu.

Wybór kosmetyków zależy więc głównie od typu naszej cery. Warto więc pierw “zdiagnozować” się pod tym kątem, a dopiero później zastanawiać nad doborem odpowiednich preparatów. Dodatkowo, różne fragmenty skóry twarzy wymagają innej pielęgnacji – np. skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna, znacznie delikatniejsza niż ta w strefie T. Z tego powodu warto dbać o nią, używając płynu micelarnego. Nie należy także zbyt mocno pocierać tego obszaru płatkiem higienicznym, gdyż może to prowadzić do podrażnień i zaczerwienień.

Szczoteczki soniczne – nowe trendy w demakijażu

Szczoteczki soniczne zostały okrzyknięte hitem demakijażu i absolutnym must-have każdej kobiety. Ich funkcjonowanie opiera się na wytwarzaniu wibracji o wysokich częstotliwościach. Wibracje te pomagają usuwać resztki makijażu wraz z brudem i bakteriami, a także złuszczają martwe komórki naskórka.

Nasze szczoteczki soniczne B-Clean wyróżniają się spośród innych produktów tej kategorii, gdyż dzielą się na 3 rodzaje, dostosowane do konkretnych typów cery – tłustej, normalnej oraz wrażliwej, dzięki czemu dopasowują się do indywidualnych potrzeb każdej kobiety. Delikatne, ale niezwykle skuteczne oczyszczenie skóry zauważalne jest już po pierwszym użyciu!

2 komentarze na temat “Sposoby na skuteczny demakijaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds