W jakim wieku rozpocząć pielęgnację przeciwzmarszczkową?

Gładka, pozbawiona zmarszczek i przebarwień skóra to marzenie każdej kobiety. Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, w panice sięgamy po wszelkiego rodzaju kremy, sera i zabiegi kosmetyczne. Kiedy jest najlepszy czas, żeby rozpocząć pielęgnację przeciwzmarszczkową?

Kiedy skóra zaczyna się starzeć?

Proces zanikania kolagenu i elastyny rozpoczyna się już w 18 roku życia, jednak efekty tego procesu nie są widoczne od razu. Pierwsze oznaki starzenia się skóry można dostrzec około 25 roku życia. Wiele zależy od tego, jaki tryb życia prowadzimy – brak wystarczającej ilości snu, chroniczny stres, zła dieta, palenie papierosów czy intensywne opalanie mogą przyspieszyć procesy starzenia się skóry. Nie bez znaczenia są również czynniki genetyczne. Oczywiście ogromny wpływ na wygląd naszej skóry mają kosmetyki, których używamy na co dzień.

 

 

 

Laser kosmetyczny B-Shine

 

Kiedy rozpocząć pielęgnację przeciwzmarszczkową?

W tej kwestii większość dermatologów i kosmetologów jest zgodna – lepiej zapobiegać niż leczyć. Głębokich zmarszczek nie usunie żaden krem – potrzebne są inwazyjne zabiegi kosmetyczne. Dlatego pielęgnację przeciw zmarszczkom najlepiej rozpocząć, zanim jeszcze się one pojawią – czyli około 20 roku życia. W tym wieku przemiana komórkowa jest szybka – komórki naskórka najlepiej wykorzystują składniki aktywne zawarte w preparatach. W tym wieku niepotrzebne są jednak ciężkie, liftingujące preparaty – lepiej postawić na lekkie, ale intensywnie nawilżające i odżywiające skórę kosmetyki.

Ochrona UV – podstawa w przeciwdziałaniu zmarszczkom

Powszechnie wiadomo, że promieniowanie UV przyspiesza procesy starzenia się skóry. Promienie UV odpowiadają za powstawanie w skórze tak zwanych wolnych rodników, które niszczą materiał genetyczny zdrowych komórek. Dlatego najistotniejszym punktem w stosowaniu pielęgnacji przeciwzmarszczkowej jest stosowanie kremu z filtrem – nie tylko w czasie wakacji, ale cały rok, Obecnie wiele kremów na dzień, podkładów i pudrów posiada taki filtr, nie jest to więc trudne zadanie, a potrafi zdziałać cuda w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.

 

W jakim wieku rozpocząć pielęgnację przeciwzmarszczkową?

 

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Przed 25 rokiem życia nie ma sensu stosować typowych kremów przeciwzmarszczkowych. Warto natomiast zainwestować w kosmetyki zawierające witaminę C oraz kwas hialuronowy. Dobrze jest regularnie wykonywać peeling – pobudza syntezę kolagenu i poprawia ukrwienie skóry. Warto również raz w roku wybrać się do kosmetyczki na zabieg kwasami – przyspiesza on regenerację komórek. Dobrym rozwiązaniem jest też regularny masaż twarzy dłońmi lub za pomocą specjalnego rollera jadeitowego. Do masażu możemy używać różnego rodzaju olejków, które dodatkowo odżywiają skórę.

 

Peeling kawitacyjny B-Scrub PRO

 

Warto rozważyć także nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne – np. peeling kawitacyjny, który możemy wykonać samodzielnie w domu przy pomocy specjalnego urządzenia. Zabieg ten złuszcza martwy naskórek i przygotowuje naszą skórę na dalsze etapy pielęgnacji. Łatwiej wchłania ona wtedy składniki odżywcze, a tym samym staje się lepiej nawilżona, ujędrniona i wygląda na młodszą.

Jeśli mamy więcej niż 25 lat i nigdy nie stosowałyśmy kosmetyków przeciwzmarszczkowych, nie trzeba się załamywać – wciąż nie jest za późno na rozpoczęcie pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Wtedy lepiej sięgnąć po kosmetyki zawierające retinol, który ma działanie wygładzające i zapobiegające powstawaniu nowych zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *