Najskuteczniejsze sposoby na walkę z cellulitem

sposób na cellulit

Czym jest cellulit?

Cellulit to podskórne zgrubienia tkanki tłuszczowej, które powstają na skutek nieprawidłowego jej rozmieszczenia. Cellulit tworzy się najczęściej na udach i pośladkach, a także brzuchu i boczkach, powodując kompleksy u większości pań. Chociaż cellulit jest uwarunkowany wiekiem i funkcjonowaniem układu hormonalnego – pojawia się często podczas menopauzy i u kobiet zażywających antykoncepcję hormonalną – może także występować przy problemach z nadwagą i jako skutek uboczny efektu jo-jo. Istnieje kilka faz powstawania cellulitu – gdy skóra na udach i pośladkach jest młoda i elastyczna, zgrubień tłuszczu nie widać. Z wiekiem zaczynają się one tworzyć, lecz dostrzegalne są tylko, gdy złapiemy fałd skóry w palce i ściśniemy – powstające nierówności nie powracają do pierwotnego stanu już tak szybko jak powinny. I to na tym etapie powinnyśmy interweniować, bo z cellulitem jest jak z zepsutymi zębami – lepiej zapobiegać próchnicy, niż ją leczyć. Zwłaszcza, że walka z cellulitem bywa o wiele bardziej uciążliwa i często także bardziej kosztowna. W dalszych etapach cellulit jest dostrzegalny w ostrym świetle i podczas siedzenia na twardych powierzchniach. Do największych zmian dochodzi jednak w okresie menopauzy, gdy podskórne zgrubienia tłuszczu widoczne są już gołym okiem. Cellulit jest naturalny i występuje u każdej kobiety – społeczne kanony piękna jednak dyskryminują tę kobiecą niedoskonałość i sprawiają, że wiele kobiet nie akceptuje siebie takimi, jakie są. I właśnie z tego powodu prezentujemy skuteczne sposoby na walkę z cellulitem.  
Peeling kawitacyjny B-Scrub PRO
 

Od czego zacząć walkę z cellulitem?

W walce z cellulitem ważna jest systematyczność i samodyscyplina. Warto zacząć od dostosowania diety do potrzeb organizmu – należy wyeliminować wszystkie używki (takie jak alkohol, papierosy, kawa a nawet czekolada i słodkości), ograniczyć spożywanie produktów bogatych w tłuszcze i czerwonego mięsa. Oraz – co najważniejsze – pić dużo wody, gdyż odpowiednio nawilżona skóra jest bardziej sprężysta i elastyczna.

Cellulit – jak sobie z nim radzić domowymi sposobami?

Chociaż picie kawy jest niewskazane, kofeina może nam pomóc – domowe peelingi z kawy i cynamonu poprawiają krążenie, wygładzają skórę oraz wyrównują podskórne zgrubienia tłuszczu. Jeśli nie chcemy ich przygotowywać, możemy zaopatrzyć się w gotowe balsamy antycellulitowe, które zawierają składniki pomagające rozbijać nierówności tłuszczu. Skuteczne są także domowe masaże – masaż limfatyczny, wykonywany szczotką, gąbką lub rękawicą oraz masaż bańką chińską, którą można kupić w drogeriach lub aptekach wraz ze specjalnymi olejkami antycellulitowymi. Obie formy masażu wykorzystują okrężne ruchy i pobudzają krążenie, dzięki czemu wyrównuje się struktura tkanki tłuszczowej, a widoczność cellulitu zmniejsza się.

Walka z cellulitem? – pomoże Ci profesjonalistka!

W wielu salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej wykonywane są antycellulitowe zabiegi – często bezinwazyjne, lecz dające zadowalające efekty. Wśród całej oferty zabiegów, wyróżnić można peeling kawitacyjny i mezoterapię. Peeling kawitacyjny wykorzystuje m.in. zjawisko sonoforezy – ultradźwięki wnikają w głębokie warstwy skóry i pobudzają jej strukturę do wytwarzania kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a także szybszego i efektywniejszego wchłaniania składników (np. z kremów i balsamów antycellulitowych). Dodatkowo, peeling kawitacyjny wspomaga wytwarzanie nowych komórek i przyspiesza krążenie krwi i limfy. Często stosuje się go jako kurację usuwającą blizny i rozstępy, ale idealnie sprawdza się także w walce z cellulitem.
Mezoterapia Bezigłowa BF-618
  Mezoterapia bezigłowa to bezinwazyjny zabieg, będący bezbolesnym odpowiednikiem mezoterapii igłowej, Zamiast strzykawek, wykorzystuje się w niej elektrody emitujące prąd i ultradźwięki, które pobudzają skórę do szybszej regeneracji oraz wytwarzania elementów budulcowych niezbędnych do zachowania elastyczności i młodego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *