Najskuteczniejsze sposoby na walkę z cellulitem

sposób na cellulit

Czym jest cellulit?

Zanim wyjaśnimy, jak pozbyć się cellulitu, odpowiedzmy na pytanie czym on jest i jak powstaje. Cellulit to podskórne zgrubienia tkanki tłuszczowej, które powstają na skutek nieprawidłowego jej rozmieszczenia. Cellulit tworzy się najczęściej na udach i pośladkach, a także brzuchu i boczkach, powodując kompleksy u większości pań. Chociaż cellulit jest uwarunkowany wiekiem i funkcjonowaniem układu hormonalnego (pojawia się często podczas menopauzy i u kobiet zażywających antykoncepcję hormonalną) może także występować przy problemach z nadwagą i jako skutek uboczny efektu jo-jo.

Istnieje kilka faz powstawania cellulitu – gdy skóra na udach i pośladkach jest młoda i elastyczna, zgrubień tłuszczu nie widać. Z wiekiem zaczynają się one tworzyć, lecz dostrzegalne są tylko, gdy złapiemy fałd skóry w palce i ściśniemy – powstające nierówności nie powracają do pierwotnego stanu już tak szybko jak powinny. I to na tym etapie powinnyśmy interweniować, bo z cellulitem jest jak z zepsutymi zębami – lepiej zapobiegać próchnicy, niż ją leczyć. Zwłaszcza że walka z cellulitem bywa o wiele bardziej uciążliwa i często także bardziej kosztowna.

W dalszych etapach cellulit jest dostrzegalny w ostrym świetle i podczas siedzenia na twardych powierzchniach. Do największych zmian dochodzi jednak w okresie menopauzy, gdy podskórne zgrubienia tłuszczu widoczne są już gołym okiem.

Cellulit jest naturalny i występuje u każdej kobiety – społeczne kanony piękna jednak dyskryminują tę kobiecą niedoskonałość i sprawiają, że wiele kobiet nie akceptuje siebie takimi, jakie są. I właśnie z tego powodu prezentujemy skuteczne, domowe sposoby na cellulit.

Peeling kawitacyjny B-Scrub PRO

Walka z cellulitem – od czego zacząć?

W walce z cellulitem ważna jest systematyczność i samodyscyplina. Warto zacząć od dostosowania diety do potrzeb organizmu – należy wyeliminować wszystkie używki (takie jak alkohol, papierosy, kawa, a nawet czekolada i słodkości), ograniczyć spożywanie produktów bogatych w tłuszcze i czerwonego mięsa. Warto za to włączyć do diety więcej pokarmów bogatych w potas, który pomaga ograniczyć zatrzymywanie wody w organizmie. Banany, pomidory, awokado czy szpinak to świetne źródła tego minerału, który wspiera zdrowy wygląd skóry i pomaga w walce z cellulitem. Zwiększenie spożycia błonnika wspomoże z kolei trawienie i pomoże w eliminacji toksyn z organizmu. Ważne jest również, by dieta zawierała sporo antyoksydantów (np. z jagód, truskawek, malin, pomarańczy czy szpinaku) oraz zdrowych tłuszczy (znajdują się w awokado, orzechach, nasionach oraz w rybach morskich, jak łosoś czy sardynki). Należy unikać przetworzonej żywności, nadmiaru soli, cukru i tłuszczów trans.

Wiele osób zastanawia się, czy picie wody zmniejsza cellulit. Samo w sobie go nie wyeliminuje, ale na pewno należy dbać o odpowiednie nawodnienie (ok. 8 szklanek wody dziennie), gdyż nawilżona od środka skóra jest bardziej sprężysta i elastyczna. Oprócz wody można pić też zioła, takie jak pokrzywa czy zielona herbata, które mogą wspomagać procesy detoksykacji oraz przyspieszać metabolizm, co także może mieć pozytywny wpływ na wygląd skóry.

Warto pomyśleć też o regularnej aktywności fizycznej, szczególnie aerobowej, która jest niezbędna, aby przyspieszyć metabolizm, poprawić krążenie i wspomóc redukcję cellulitu. Ćwiczenia takie jak szybki marsz, jazda na rowerze czy pływanie, mogą znacząco poprawić kondycję skóry i zredukować widoczność cellulitu. Pomocne może być też regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków i urządzeń wspomagających walkę z tym problemem.

Ustalenie sobie głównego celu oraz mniejszych, osiągalnych celów pośrednich może znacząco pomóc w utrzymaniu motywacji. Zapisywanie postępów i celebrowanie małych sukcesów (np. centymetra mniej w obwodzie id) pomaga w utrzymaniu pozytywnej postawy i konsekwencji w dążeniu do głównego celu. Można też wykorzystać aplikacje do śledzenia aktywności fizycznej lub dziennik zdrowia i z ich pomocą monitorować postępy. W utrzymywaniu dyscypliny w codziennych działaniach na rzecz redukcji cellulitu pomocne bywa wsparcie innych – w mediach społecznościowych jest wiele grup gromadzących osoby o podobnych celach. Dołączenie do nich może być dodatkowym motywatorem.

Domowe sposoby na cellulit na udach i pośladkach

Nie zawsze trzeba dużo wydawać, by zwalczyć cellulit. Domowe sposoby mogą przynieść zauważalną poprawę i zmniejszyć jego widoczność. Jakie zatem są tanie sposoby na cellulit na udach i pośladkach? Chociaż picie kawy jest niewskazane, kofeina może nam pomóc – domowe peelingi z kawy i cynamonu poprawiają krążenie, wygładzają skórę oraz wyrównują podskórne zgrubienia tłuszczu. Jeśli nie chcemy ich przygotowywać, możemy zaopatrzyć się w gotowe balsamy antycellulitowe, które zawierają składniki pomagające rozbijać nierówności tłuszczu.

Innym skutecznym sposobem jest stosowanie domowych okładów z zielonej herbaty. Bogata w antyoksydanty, zielona herbata może pomóc w redukcji obrzęków oraz wspomaga detoksykację skóry. Parzone liście herbaty można zawijać w naturalne tkaniny i aplikować na problematyczne partie ciała, co wspiera mikrokrążenie i przyspiesza redukcję cellulitu.

Skuteczne są także domowe masaże – masaż limfatyczny, wykonywany szczotką, gąbką lub rękawicą oraz masaż bańką chińską, którą można kupić w drogeriach lub aptekach wraz ze specjalnymi olejkami. Najskuteczniejsze na cellulit są mieszanki zawierające dodatek olejku grejpfrutowego, pomarańczowego, a także z cyprysu. Obie formy masażu wykorzystują okrężne ruchy i pobudzają krążenie, dzięki czemu wyrównuje się struktura tkanki tłuszczowej, a widoczność cellulitu zmniejsza się.

Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków? Najlepiej wykonując regularne ćwiczenia fizyczne skoncentrowane na dolnych partiach ciała. Ćwiczenia takie jak przysiady, wykroki czy jazda na rowerze pomagają nie tylko w spalaniu tłuszczu, ale także w ujędrnianiu skóry. Nie muszą być bardzo forsujące – ważniejsza jest regularność w pobudzaniu krążenia w tych rejonach.

Co jest najskuteczniejsze na cellulit? Wypróbuj profesjonalne zabiegi!

W wielu salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej wykonywane są antycellulitowe zabiegi – często bezinwazyjne, lecz dające zadowalające efekty. Wśród całej oferty zabiegów, wyróżnić można peeling kawitacyjny i mezoterapię.

Peeling kawitacyjny wykorzystuje m.in. zjawisko sonoforezy – ultradźwięki wnikają w głębokie warstwy skóry i pobudzają jej strukturę do wytwarzania kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a także szybszego i efektywniejszego wchłaniania składników (np. z kremów i balsamów antycellulitowych). Dodatkowo peeling kawitacyjny wspomaga wytwarzanie nowych komórek i przyspiesza krążenie krwi i limfy. Często stosuje się go jako kurację usuwającą blizny i rozstępy, ale idealnie sprawdza się także jako sposób na cellulit na udach i pośladkach.

Mezoterapia Bezigłowa BF-618

Mezoterapia bezigłowa to bezinwazyjny zabieg, będący bezbolesnym odpowiednikiem mezoterapii igłowej, Zamiast strzykawek, wykorzystuje się w niej elektrody emitujące prąd i ultradźwięki, które pobudzają skórę do szybszej regeneracji oraz wytwarzania elementów budulcowych niezbędnych do zachowania elastyczności i młodego wyglądu.

Na szczęście, takie zabiegi nie są zarezerwowane wyłącznie dla gabinetów kosmetycznych. W naszym sklepie dostępne są specjalne urządzenia do domowego użytku, o działaniu porównywalnym do profesjonalnych. Znajdziesz tam masażery do ciała, na cellulit oraz urządzenia do twarzy, które umożliwiają przeprowadzenie skutecznych zabiegów antycellulitowych i pielęgnacyjnych w zaciszu własnego domu. Te urządzenia są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie wygodę oraz chcą regularnie dbać o swoją skórę bez konieczności odwiedzania specjalistycznych placówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *