Zioła na wypadanie włosów – jak mogą pomóc przy łysieniu?

Zioła na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to częsty problem osób w różnym wieku, który wynikać może ze między innymi ze stanów chorobowych, stresu, osłabienia organizmu, albo braku równowagi hormonalnej. Czy zioła na wypadanie włosów to skuteczny sposób na walkę z łysieniem? Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Jak zioła mogą wzmocnić włosy?

Wypadanie włosów jest normalne, póki nie traci się ich więcej niż uznane za normę 100 włosów na dobę. Oczywiście trudno jest się doliczyć konkretnej liczby utraconych włosów danego dnia. Warto jednak zwrócić uwagę na zwiększoną ilość wypadających włosów na przykład podczas ich mycia lub stylizacji, żeby w miarę możliwości jak najszybciej zauważyć ewentualny problem.

Wśród najczęstszych powodów wypadania włosów wymienić można łysienie androgenowe dotykające przede wszystkim mężczyzn, długotrwały stres, problemy hormonalne, osłabienie organizmu wynikające z różnego rodzaju chorób i niedoborów, a także niewłaściwą pielęgnację włosów. Kiedy łysienie wynika ze stanu chorobowego, często leczy się je farmakologicznie. Co ważne, większość leków jedynie hamuje wypadanie włosów, nie przyczyniając się do ich zagęszczania ani poprawy kondycji.

Czy zioła na wypadanie włosów mogą skutecznie wzmocnić włosy i skórę głowy? Wiele z nich ma w swoim składzie witaminy i minerały, które wpływają na strukturę włosa, sprawiając, że staje się on mocniejszy i bardziej elastyczny. W niektórych przypadkach stosuje się je wewnętrznie, na przykład pije napary, w innych zewnętrznie, to znaczy wciera we włosy i skórę głowy jako składniki szamponów albo wcierek. Zioła mogą być świetnym uzupełnieniem terapii, szczególnie stosowane wraz z zabiegami dermokosmetycznymi, w tym stymulacją skóry głowy za pomocą lasera B-Longa.

Jakie zioła na wypadanie włosów są szczególnie polecane?

Które z ziół mają w sobie składniki pozytywnie wpływające na kondycję skóry głowy i włosów? Oto kilka najczęściej polecanych ziół na wypadanie włosów.

  • Pokrzywa to roślina bogata w witaminy A i C, krzemionkę i wiele mikroelementów, które są w stanie dostać się w głąb włosa i podbudować jego strukturę. Dodatkowo pokrzywa w naturalny sposób łagodzi łysienie androgenowe.
  • Skrzyp znajduje się wśród polecanych ziół na wypadanie włosów głównie przez obecny w nim krzem. Wnika on w strukturę włosów, przez co stają się wzmocnione, bardziej elastyczne i błyszczące.
  • Łopian pozytywnie wpływa na kondycję włosów przez ich regenerację. Jego stosowanie może z czasem przywrócić zdrowy wygląd nawet osłabionym i zaniedbanym włosom.
  • Szałwia to zioło o szerokim zastosowaniu, niezwykle doceniane w walce z łysieniem, ponieważ hamuje wypadanie włosów.

Szukając sposobu na walkę z łysieniem, nie można skupiać się jedynie na pielęgnacji włosów. Równie ważna jest skóra głowy, która jeśli tylko zostanie utrzymana w odpowiedniej kondycji, będzie w stanie utrzymać zdrowe i silne włosy na swoim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *