Wzmocnienie włosów naturalnie w domowych warunkach

Osłabione włosy znacznie częściej od zdrowych wypadają, łamią się, rozdwajają i tracą swój piękny wygląd. Wzmocnienie włosów bywa szczególnie potrzebne wiosną i jesienią, kiedy ich wypadanie może zostać uznane za sezonowe. Co zrobić, żeby cieszyć się zdrowymi, silnymi i błyszczącymi włosami? Właściwie zadbać i o nie, i o skórę głowy, która musi je utrzymać.

Jak wzmocnić włosy?

Jest bardzo wiele okoliczności, w których tak kobiety, jak i mężczyźni, szukają sposobu na wzmocnienie włosów. Powodem może być ich osłabienie przez długotrwały stres, złą dietę, albo nieprawidłową pielęgnację. Często spotykanym i poważnym problemem jest także łysienie. Utrata włosów w dużych ilościach najczęściej, szczególnie u mężczyzn, diagnozowana jest jako łysienie androgenowe. U kobiet natomiast może wiązać się między innymi z problemami hormonalnymi. Wzmocnienie włosów sprawia, że wypadają one w mniejszych ilościach, fryzura wygląda na gęstszą i zdrowszą. Tylko jak to zrobić?

Przede wszystkim warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji dobranej pod kątem rodzaju włosów i ich indywidualnych potrzeb. W sklepach znaleźć można wiele szamponów, wcierek, odżywek, czy masek o bardzo różnym składzie i działaniu. Jedne z nich dodają objętości cienkim włosom, inne hamują ich przetłuszczanie się, a jeszcze inne głęboko je nawilżają.

Wzmocnienie włosów wymaga także umiaru pod kątem ich pielęgnacji z użyciem urządzeń takich jak suszarki, prostownice, albo lokówki. Ponieważ wpływają one na włosy przez wysoką temperaturę, często je osłabiają, wysuszają, albo łamią.

Wzmocnienie włosów to nie wszystko – ważna jest także skóra głowy

Trudno utrzymać zdrowe i piękne włosy na skórze głowy, która jest w słabej kondycji. To ważne szczególnie wtedy, kiedy wzmocnienie włosów jest niezbędne ze względu na łysienie. Zdrowa skóra głowy będzie w stanie utrzymać włosy, a więc zadbanie o jej kondycję bezpośrednio przełoży się na zahamowanie ich wypadania.

Najprostszy sposób na domową pielęgnację skóry głowy to jej masaż. Można go wykonywać przy pomocy zwykłej szczotki lub profesjonalnych urządzeń, które dodatkowo regenerują ją i pobudzają przy pomocy lasera o niewielkiej mocy. Przykładem takiego urządzenia jest laser B-Longa – całkowicie bezpieczny, przypominający nieco dużą szczotkę, z wieloma głowicami masującymi skórę głowy. Regularny masaż poprawia krążenie krwi, przez co pobudza wzrost włosów i regeneruje uszkodzone tkanki skóry.

Jak działa laser B-Longa? Z jednej strony delikatnie podgrzewa on skórę właściwą i tkankę podskórną, z drugiej natomiast wnika w ich głąb przy pomocy lasera o małej mocy. Cały zabieg jest w pełni bezbolesny i powinien być powtarzany regularnie przez 15 minut. Laser przyczynia się do regeneracji skóry głowy, poprawy ukrwienia i pobudzenia fazy wzrostu nowych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds