Biotyna na wypadanie włosów – w jaki sposób działa?

biotyna

Biotyna to jeden z najbardziej polecanych składników odżywczych przy problemach z łysieniem czy osłabionymi włosami. Czy biotyna na wypadanie włosów działa? W jaki sposób wpływa ona na kondycję włosów i czy jest to sposób, na uporanie się z problemem łysienia?

Jaki wpływ ma biotyna na włosy?

Wypadanie włosów to niestety częsty i złożony problem, który dotyka kobiety i mężczyzn w różnym wieku. Może on wiązać się z brakiem równowagi hormonalnej, łysieniem androgenowym uwarunkowanym genetycznie, a nawet stresem czy nieodpowiednią dietą, w której brakuje ważnych dla organizmu składników odżywczych. Uważa się, że niedobór biotyny może być jedną z przyczyn wypadania włosów, ponieważ nie tylko ma ona pozytywny wpływ na ich strukturę, ale także przyczynia się do powstawania keratyny, czyli ich podstawowego budulca. To dlatego objawami niedoboru biotyny mogą być problemy skórne i właśnie wspomniane wcześniej wypadanie włosów.

Czy biotyna na wypadanie włosów to skuteczny sposób, na uporanie się z tą przypadłością? To zależy, czy to właśnie jej niedobór jest źródłem problemu. Z całą pewnością biotyna na włosy może być świetnym uzupełnieniem różnego rodzaju kuracji przeciw łysieniu.

W jaki sposób biotyna hamuje wypadanie włosów? Dzieje się tak głównie przez fakt, że jest ona źródłem siarki, czyli składnika niezbędnego do powstania naturalnej keratyny. Biotyna nie tylko zapobiega wypadaniu włosów, ale także sprawia, że stają się one silniejsze, bardziej błyszczące, grubsze i szybciej rosną.

Biotyna na włosy dodatkowo reguluje pracę gruczołów łojowych, które również mogą być odpowiedzialne za ich wypadanie. Jeśli powodem takiego stanu rzeczy jest brak równowagi hormonalnej i tu biotyna może załagodzić problem, przez delikatną i naturalną regulację pracy tarczycy.

Biotyna jako uzupełnienie specjalistycznej terapii

Choć przyjmowanie biotyny ma pozytywny wpływ na kondycję włosów, nie zawsze jest w stanie całkowicie zatrzymać ich wypadanie, szczególnie jeśli źródło problemu leży gdzie indziej. Mierząc się z nagłym wypadaniem dużej ilości włosów, warto skonsultować sytuację z lekarzem, który zleci wykonanie niezbędnych badań. W różnych przypadkach biotyna na wypadanie włosów wciąż może być jednak skutecznym sposobem na wsparcie terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *