Skóra w niektórych partiach bywa bardzo problematyczna. Z jej potrzebami mogą nie radzić sobie zwykłe domowe zabiegi pielęgnacyjne czy kosmetyki. Natomiast skuteczną bronią w walce z łojotokiem, zmarszczkami, zanieczyszczeniem, przebarwieniami okazuje się mikrodermabrazja diamentowa. Wskazania do jej wykonania to przede wszystkim dogłębna pielęgnacja skóry i oczyszczenie jej nawet w głębszych partiach.
Mikrodermabrazja diamentowa – jak działa?
Do przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji diamentowej wykorzystuje się urządzenie z ruchomą głowicą, na której są diamenciki – syntetyczne lub naturalne. Pod ciśnieniem dochodzi do zasysania skóry, a w efekcie do jej złuszczania. W ten sposób pozbywamy się martwego naskórka i zanieczyszczeń, które blokują pory. Zabieg jest na tyle intuicyjny, że w wielu przypadkach mikrodermabrazja diamentowa krok po kroku jest możliwa do wykonania w domu.
Delikatne złuszczanie powierzchniowe sprawia, że efekty mikrodermabrazji widać po 1 zabiegu. Oczywiście zalecane jest ich powtórzenie w kilku seriach – do ustalenia indywidualnie. Najlepszym dowodem na to, jak działa zabieg, jest porównanie przed i po mikrodermabrazji diamentowej. Można np. zrobić zdjęcie – różnice będą bardzo widoczne.
Mikrodermabrazja diamentowa – przeciwwskazania
Pomimo tego, że zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest bezpieczny i mało inwazyjny (w porównaniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej) to i tak mogą pojawić się przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej. Głównie jest to choroba naczyń krwionośnych, choroba nowotworowa, widoczne naczynka, delikatna skóra, zmiany w postaci trądziku różowatego, stany wirusowe lub grzybicze. Kwalifikacji do zabiegu dokonuje kosmetolog. Jednak na podstawie zebranych opinii o mikrodermabrazji wygląda na to, że sytuacje takie zdarzają się stosunkowo rzadko. A nawet jeśli, to zazwyczaj i tak można zaproponować klientowi inny, łagodniejszy, lepiej pasujący do niego zabieg.