Sonoforeza – ile razy w tygodniu?

Wykonywanie każdego zabiegu kosmetycznego ma sens tylko wtedy, jeśli pamiętasz o regularności. Nie inaczej wygląda to w kwestii sonoforezy – popularnego, bezpiecznego i skutecznego masażu ultradźwiękami. Fale emitowane przez urządzenie do oczyszczania twarzy pomagają w przekazywaniu składników z ampułek czy serum do głębszych partii skóry. Przejście przez barierę hydrolipidową powoduje bardziej skoncentrowane działanie, więc naturalnie efekty przychodzą szybciej i utrzymują się dłużej. Pozostaje tylko pytanie, jak często? Sonoforeza w domu czy w gabinecie kosmetycznym powinna odbywać się zgodnie z indywidualnymi preferencjami oraz potrzebami.

Sonoforeza w domu – jak często?

Przyjmuje się, że pielęgnacja domowa, nawet z wykorzystaniem wysokiej jakości urządzenia oraz kosmetyków do sonoforezy jest mniej intensywna niż ta profesjonalna, wykonywana w gabinecie kosmetycznym. Ze względu na to, można przeprowadzać ją częściej. Optymalna częstotliwość to 1-2 razy w tygodniu. Zazwyczaj sonoforezę wykonywane są w cyklach, które liczą od 3 do 10 serii powtórzeń. Gdy już uda się wypracować pożądany efekt, dobrze jest wykonywać sesje przypominające, odświeżające. Tutaj już jeden zabieg w tygodniu będzie optymalny.

Czy można robić sonoforezę codziennie?

Podobnie, jak w przypadku innych zabiegów, lepiej nie wykonywać sonoforezy codziennie. 1-2 razy w tygodniu to wystarczająca częstotliwość. W przerwach należy dać skórze odpocząć. Choć sama pielęgnacja nie wymaga regeneracji, to i tak warto wstrzymać się z powtórkami, obserwując przy tym, jak zmienia się skóra, jak reaguje, czy nie pojawiają się jakiekolwiek skutki uboczne. To ważne szczególnie na początku oraz wtedy, gdy sięgasz po nowe kosmetyki do sonoforezy. Zawsze też sprawdź, czy nie występują u Ciebie przeciwwskazania do sonoforezy (ciąża, rozrusznik serca, problemy z krzepliwością, choroby układu krążenia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.