Sonoforeza co to?

W zabiegu sonoforezy wykorzystywane są fale ultradźwiękowe, służące wykonywaniu mikromasażu. W wyniku takiej stymulacji skóry do jej głębszych warstw udaje się wprowadzić więcej substancji aktywnych w wyższym stężeniu. Mogą to być zarówno składniki upiększające, jak również lecznicze. Z tego względu sonoforeza znajduje szerokie zastosowanie, a osoba poddająca się zabiegowi wstaje z fotela kosmetycznego odprężona i zregenerowana.

Efekty sonoforezy

Najlepsze efekty daje połączenie dwóch zabiegów i wykonanie peelingu kawitacyjnego i sonoforezy. Po takim pakiecie skóra będzie dogłębnie oczyszczona i odżywiona, dzięki porcji wprowadzonych składników odżywczych w formie ampułki. Sonoforeza sprawi, że skóra będzie wygładzona i przyjemnie odświeżona. Rozwiązane zostaną też problemy z bliznami, rozszerzonymi naczyniami włosowymi, trądzikiem pospolitym i różowatym.

Sonoforeza – przeciwwskazania

Sonoforeza jest zabiegiem bezpiecznym i dostępnym dla dużej grupy osób. Jednak są takie sytuacje, w których lepiej powstrzymać się od stosowania fal ultradźwiękowych. Jest to np. ciąża, choroba nowotworowa, uporczywa migrena, epilepsja, gorączka, ubytki w skórze. Przeciwwskazaniem do sonoforezy jest także posiadanie rozrusznika serca.

Sonoforeza w domu

Cena sonoforezy często sprawia, że zamiast poddawać się zabiegowi w gabinecie kosmetycznym, panie (i panowie) wybierają pielęgnację w domu. Peeling kawitacyjny sonoforeza o charakterze upiększającym może być wykonywany także w warunkach domowych. W tym celu wystarczy zaopatrzyć się w urządzenie do oczyszczania twarzy, które oczyszcza skórę, złuszczając z jej powierzchni martwy naskórek. Wibracje ultradźwiękowe pobudzają układ krążenia, dotleniają, a stymulując metabolizm komórek wspierają procesy powstawania kolagenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *