Szczoteczki soniczne do twarzy z założenia mają dokładniej i skuteczniej oczyszczać skórę niż ręczne mycie. Przy tym mają nie naruszać bariery skórnej, czyli być bezpieczne podczas rutynowego stosowania podczas pielęgnacji. Czy tak istotnie jest?
Dzięki optymalnemu zakresowi częstotliwości drgań silikonowych wypustek, szczoteczka soniczna do twarzy rozbijają cząsteczki brudu i sebum, znajdujące się na twarzy. Szczoteczka w kontakcie z naszą skórą poprzez pulsowanie relaksuje i deformuje włókna kolagenowe na twarzy, rozluźniając pory i wspierając usuwanie zaskórników i martwego naskórka. Uszkodzenia włókien kolagenowych nie są zagrażające zdrowiu i wyglądowi cery, a szczoteczka soniczna pomaga dogłębnie oczyścić twarz.
Zalety działania szczoteczek sonicznych do oczyszczania twarzy
Szczoteczka do twarzy – opinie użytkowniczek to potwierdzają – ma szereg zalet, jeśli regularnie oczyszczamy nią twarz. Do największych korzyści zaliczamy:
- dokładne oczyszczenie skóry,
- wyrównanie kolorytu,
- redukcja niedoskonałości,
- zwężenie porów,
- ujędrnienie skóry,
- poprawienie mikrokrążenia,
- wygładzenie płytkich zmarszczek.
Pozostaje jeszcze tylko pytanie odnośnie do szczoteczki sonicznej do twarzy – jaką wybrać? Z pomocą przyjdą nam oczywiście rankingi tych urządzeń dostępne w internecie.
Szczoteczka soniczna do twarzy – jak używać
Używając szczoteczki sonicznej pamiętajmy, aby nie przyciskać mocno urządzenia do skóry, ponieważ nie będzie ona wówczas działać prawidłowo. Innym dylematem może być też temat szczoteczki sonicznej do twarzy – jak często używać tego urządzenia? Producenci sugerują korzystanie 2-3 razy w tygodniu i tego należy się trzymać, aby nie przesadzić i nie podrażnić skóry.
Szczoteczka soniczna do twarzy – przeciwwskazania od dermatologa
Pomimo wielu zalet płynących ze stosowania urządzenia, są okoliczności, w których nie powinniśmy używać szczoteczki. Jeśli mamy problemy skórne na twarzy, a chcemy użyć szczoteczki sonicznej do twarzy – dermatolog może nam to odradzić ze względu na ryzyko zaognienia zmian występujących na naszej skórze.