Mikrodermabrazja diamentowa – jak wykonać?

mikrodermabrazja

Regularne złuszczanie naskórka pomaga utrzymać cerę w dobrej kondycji, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd. Jak zrobić mikrodermabrazję w domu, aby taki zabieg był skuteczny i nieinwazyjny? Poznaj nasze sprawdzone porady i zadbaj o problematyczną skórę już dziś!

Skuteczny zabieg na twarz – mikrodermabrazja diamentowa

Gdy myślisz o zabiegu mikrodermabrazji diamentowej, zapewne wyobrażasz sobie profesjonalną pielęgnację w salonie kosmetycznym. Nic dziwnego – kiedyś tego typu zabiegi wykonane były wyłącznie w specjalistycznych gabinetach. Dziś jednak każdy może poddać się skutecznej kuracji w zaciszu własnego domu. Jak to zrobić?

Urządzenia i kosmetyki do mikrodermabrazji

Jeżeli planujesz wykonanie mikrodermabrazji diamentowej w domu, zacznij od zakupienia odpowiednich kosmetyków i potrzebnego sprzętu. Warto dokładnie sprawdzić urządzenia do mikrodermabrazji i poczytać wystawione na ich temat opinie. Kompaktowe urządzenia do pielęgnacji twarzy są intuicyjne i wygodne w obsłudze. Aparat zabiegowy wytwarza podciśnienie, które zasysa skórę – dzięki temu samodzielnie decydujesz o mocy zasysania, a pełna kontrola pozwala Ci indywidualnie podejść do każdej część twarzy z osobna. Dzięki temu mikrodermabrazja w domu jest bezpieczna i przyjemna.

Jak zrobić mikrodermabrazję w domu krok po kroku?

Mikrodermabrazja diamentowa w domu to zabieg, który – jeśli zostanie odpowiednio przeprowadzony – może okazać się równie skuteczny jak ten, który odbywa się w gabinecie kosmetycznym. Wystarczy zastosować się do kilku podstawowych wskazówek i zadbać o odpowiednie produkty. Jak powinna przebiegać mikrodermabrazja w domu krok po kroku?

 1. Usuń makijaż i dokładnie oczyść skórę twarzy.
 2. Wykonaj delikatny masaż twarzy, który pobudzi krążenie krwi.
 3. Wykonaj zabieg, ścierając krok po kroku kolejne partie martwego naskórka z każdej części ciała poddawanej mikrodermabrazji.
 4. Powtórz czynność, w zależności od potrzeb od 5 do 15 razy.
 5. Zastosuj maskę natleniającą i odżywczą.
 6. Zadbaj o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.

Zabieg mikrodermabrazji w domu – efekty

Jakie efekty może przynieść zabieg mikrodermabrazji diamentowej wykonany w warunkach domowych? Przy założeniu, że korzystasz ze sprawdzonych urządzeń, wybierasz profesjonalne kosmetyki do mikrodermabrazji w domu, a następnie podtrzymujesz efekty odpowiednią pielęgnacją (taką jak skuteczne nawilżanie), pierwsze oznaki poprawy kondycji skóry zauważysz już po kilku dniach. Będzie to przede wszystkim:

 • widoczna redukcja trądziku,
 • delikatne spłycenie blizn potrądzikowych,
 • wyrównanie kolorytu skóry,
 • wygładzenie drobnych zmarszczek,
 • poprawa napięcia skór,
 • redukcja zaczerwienienia,
 • zmniejszenie widoczności porów.

Jeśli chodzi o regularnie stosowany zabieg, jakim jest mikrodermabrazja diamentowa, domowa wersja tego typu pielęgnacji niesie ze sobą także wyraźne odmłodzenie, zwiększenie elastyczności i jędrności, odświeżenie, a także zauważalne wzmocnienie i poprawę skóry w danej partii ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *