Szczoteczka soniczna do twarzy – co to jest?

Soniczna szczoteczka do mycia twarzy to akcesorium, które ułatwia codzienne rytuały pielęgnacyjne. Dzięki temu urządzeniu, możesz w ciągu minuty oczyścić i ujędrnić skórę. Jednak przed wyborem konkretnego modelu, warto się upewnić u dermatologa czy problemy naszej cery nie wykluczają tej formy pielęgnacji.

Większość z nas używa lub chociaż słyszała o sonicznej szczoteczce do zębów. Zarówno ta, jak i szczoteczka soniczna do twarzy działają na podobnej zasadzie – dzięki emisji fal dźwiękowych o dużej częstotliwości dogłębnie czyszczą powierzchnię zębów i skóry, z którymi się stykają.

Budowa szczoteczek sonicznych

Szczoteczki soniczne do twarzy mają najczęściej wbudowany akumulator, dzięki czemu działają bezprzewodowo. Wytwarzają pulsacyjny ruch silikonową główkę, która usuwa martwy naskórek z twarzy. Ze względu na delikatny, medyczny silikon, z którego wykonane są szczoteczki, proces peelingu jest bezpieczny dla skóry i nie uszkadza głębokich jej warstw. Co ważne – pamiętajmy o stosowaniu kosmetyków do mycia twarzy, gdy używamy takiego urządzenia, nie używajmy go na suchą skórę. Większość szczoteczek sonicznych jest wodoodporna, dlatego bez obaw można je stosować podczas kąpieli.

Czy szczoteczki sonicznej można używać codziennie?

Producenci sugerują stosowanie 2-3 razy w tygodniu, ponieważ częściej wykonywany peeling nie wpływa dobrze na skórę. Jeśli chodzi o zakup szczoteczki sonicznej do twarzy — jak często używać jej w ciągu tygodnia, będzie dla nas jasne po kilku dniach stosowania. Dopiero wówczas przekonamy się, jak reaguje na nią nasza cera.

Czy soniczna szczoteczka do twarzy jest dla każdego?

Warto zbadać stan swojej cery i być świadomym, że w przypadku problemów skórnych, używanie szczoteczki sonicznej do twarzy dermatolog może stanowczo odradzać. Choć bardzo byśmy chcieli stosować szczoteczkę soniczną do twarzy, przeciwwskazania zdrowotne mogą być bardzo istotne (choroby skóry).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *