Szczoteczka soniczna do twarzy – ile razy dziennie używać?

sonic-facial-brush-b-fresh

Gdy już uda nam się znaleźć zadowalający nas model szczoteczki sonicznej do twarzy pojawia się ważny dylemat – jak często jej używać. Dziś przychodzimy z pomocą w tym temacie.

Najważniejsze, to przetestować najpierw wrażliwość własnej cery. Obchodźmy się z nią delikatnie, aby jej niepotrzebnie nie podrażnić. Szczoteczka soniczna do twarzy też może to zrobić, zwłaszcza nieumiejętnie i zbyt często stosowana.

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak używać

Jeśli jeszcze nigdy wcześniej nie używaliśmy takiej szczoteczki, warto na początku sprawdzić, jak skóra na twarzy zareaguje na ten sposób pielęgnacji i używać szczoteczki raz lub dwa razy w tygodniu.

W miarę, jak cera stopniowo będzie się przyzwyczajać do nowych rytuałów, częstotliwość mycia możemy zwiększać. Należy być przygotowanym na to, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni stosowania szczoteczki, mogą na twarzy pojawiać się podrażnienia czy drobne niedoskonałości.

Podczas regularnego używania szczoteczki sonicznej do twarzy, efekty będą coraz bardziej widoczne. Na początku zdzierany przez szczoteczkę martwy naskórek może przytykać pory, ale z czasem bardzo ładnie się oczyszczą a cera nabierze zdrowego, świeżego wyglądu. Pojawić się może pytanie – jeśli chcemy uzyskać jak najszybsze efekty czy szczoteczki sonicznej można używać codziennie?

Szczoteczka soniczna do twarzy – opinie dermatologa

Producenci szczoteczek oraz dermatolodzy sugerują, aby używać szczoteczek sonicznych maksymalnie raz dziennie, jeśli mamy cerę normalną.

Musimy pamiętać, że zbyt częste oczyszczanie twarzy takim urządzeniem może prowadzić nawet do uszkodzenia skóry. Szczoteczka może zachęcać do częstego stosowania, ponieważ świetnie złuszcza martwy naskórek i dokładnie oczyszcza pory, może być jednak zbyt inwazyjna dla delikatnej skóry twarzy. Jeśli nasza cera należy do typu wrażliwego, warto na początek używać szczoteczki raz albo dwa razy w tygodniu.

Jeśli upewnimy się, że cera dobrze reaguje na takie oczyszczanie szczoteczką, możemy stopniowo zwiększać częstotliwość oczyszczania twarzy z jej użyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds