Co lepsze – sonoforeza czy jonoforeza?

Zastanawiasz się nad zabiegiem kosmetycznym z ultradźwiękami? Do wyboru masz co najmniej kilka propozycji, wśród których dużą popularnością cieszy się sonoforeza i jonoforeza. Co lepsze? Każdy zabieg działa nieco inaczej. Decyzja o tym, aby mu się poddać powinna być podyktowana indywidualnym potrzebom. Te dwa są do siebie zbliżone pod względem skuteczności, ale różnią się rodzajem stosowanych fal.

Jonoforeza ujemna a sonoforeza

W zabiegu jonoforezy substancje odżywcze z kosmetyków, są wprowadzane do głębszych partii skóry. Za sprawą prądu stałego o konkretnym natężeniu trafiają do tkanek w postaci jonów. Cały proces jest przyjemny i skuteczny – wykorzystuje się w nim prąd elektryczny stały (galwanizacja).

W sonoforezie do wprowadzenia kosmetyków w głąb skóry używa się urządzenia emitującego fale akustyczne. Zabieg jest dla człowieka całkowicie bezpieczny i przyjemny. Odczuwasz przyjemną pielęgnację skóry, która w trakcie mikromasażu jest stymulowana do walki z przebarwieniami, procesami starzenia i bliznami.

Sonoforeza i jonoforeza w domu

Dzisiaj zabiegi sonoforezy i jonoforezy możesz przeprowadzić także w domu. Potrzebujesz do tego dobrego urządzenia do oczyszczania twarzy, które umożliwi Ci wielotorową pielęgnację. Wiele z nich pozwala na wybór kilku zabiegów, w tym jonoforezy dodatniej (głównie oczyszczanie skóry z toksyn, resztek makijażu, ale też pigmentacji skóry) oraz sonoreforezy z jonami ujemnymi (do wprowadzania kosmetyków, rozjaśniania skóry, usuwania blizn i regenerowania uszkodzonych włókien) , a nawet pielęgnacji z wykorzystaniem zarówno jonów dodatnich, jak i ujemnych.

Jeżeli jonoforeza jest przeprowadzana w domu, to musisz nabyć nie tylko urządzenie, ale też ampułki do jonoforezy lub serum do jonoforezy, czyli kosmetyki z substancją nośną przeznaczone do wprowadzania ultradźwiękami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *