Mikrodermabrazja diamentowa – ile zabiegów?

Dużo mówi się na temat powtarzalności i regularności zabiegów kosmetycznych dla uzyskania i podtrzymania efektów. W przypadku mikrodermabrazji pojawia się pytanie – jak często złuszczać skórę? Na pewno trzeba pamiętać o tym, aby zostawić jej czas na regenerację. Konkretne odstępy zawsze trzeba skonsultować ze swoim kosmetologiem. Ważna jest również obserwacja skóry i samodzielne ocenianie jej kondycji.

Ile zabiegów mikrodermabrazji i jak często?

W przypadku mikrodermabrazji diamentowej dla uzyskania najlepszych efektów konieczne jest powtarzanie zabiegów. Choć ilość sesji i ich częstotliwość ustala kosmetolog indywidualnie z klientem, to zazwyczaj wykonuje się trzy zabiegi dwa razy do roku. Jeżeli potrzeby Twojej skóry są bardziej zaawansowane, wówczas można zwiększyć tę ilość nawet do 10 zabiegów. Latem najczęściej robi się mikrodermabrazję wodno-tlenową, która odświeża i ujędrnia skórę. A co w przypadku innych wariantów? Np. ile zabiegów mikrodermabrazji korundowej, czyli tej o mocniejszym działaniu wykonać? Tutaj zdania są podzielone, ale warto odwiedzać kosmetyczkę początkowo co dwa tygodnie, z czasem wydłużają odstępy między wizytami do 4-6 tygodni.

Mikrodermabrazja – opinie i efekty

Opinie o mikrodermabrazji są bardzo dobre i zabieg ten jest rekomendowany nie tylko przez kosmetologów, ale też przez same klientki. Zwłaszcza, że efekty mikrodermabrazji widać szybko i utrzymują się przez dłuższy czas. Niemniej jednak dzień po mikrodermabrazji skóra nadal może być nieco zaczerwieniona i wrażliwa. Miej to na uwadze np. gdy szykujesz się do ważnej uroczystości.

Jak długo utrzymują się efekty mikrodermabrazji diamentowej?

Efekty mikrodermabrazji diamentowej utrzymują się przez kilka tygodni albo i dłużej, jeśli dbasz też o prawidłową pielęgnację (głównie nawilżenie) w domu, unikasz słońca oraz przestrzegasz innych zaleceń od kosmetyczki. Zabieg możesz też wykonać samodzielnie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.