Czym jest mezoterapia, jakie są jej rodzaje i jakie przynosi efekty?

mezoterapia

Gładka, jędrna i promienna skóra to marzenie każdego. Upływ czasu nie sprzyja jednak zachowaniu młodzieńczego wyglądu. Salony kosmetyczne oferują sporo zabiegów, które mają nie tylko spowolnić efekty upływu czasu, ale nawet cofnąć niekorzystne zmiany. Zmarszczki, utrata jędrności, przebarwienia i niejednolity koloryt to najczęstsze problemy. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów jest mezoterapia. Jakie są jej rodzaje i jakie efekty przynosi zabieg?

Czym właściwie jest mezoterapia?

Sposobów pielęgnacji skóry jest coraz więcej – warto więc wybrać taki, który nas w pełni zadowoli. Dokładnie oczyszczona i nawilżona cera wpływa nie tylko na ogólny wygląd, ale także samopoczucie. Dbanie o poprawną kondycję skóry od najwcześniejszych lat sprawi, że zminimalizujemy i opóźnimy procesy starzenia się jej. Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych po to, by zatrzymać młody wygląd. Początkowo wykorzystywano jedynie urządzenia z igłami, ale mezoterapia bezigłowa staje się równie popularna. Zabieg można wykonywać zarówno w gabinetach specjalistycznych, jak i w domowym zaciszu. 

Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu do skóry substancji leczniczych. Główny cel to przyhamowanie procesów starzenia się, a także sprawienie, aby skóra była nawilżona i promienna. W trakcie zabiegu wykorzystuje się wiele różnych substancji – zazwyczaj są to składniki, które poprawiają mikrokrążenie, wpływają na napięcie skóry, a także poprawiają jej nawilżenie oraz redukują zmarszczki. Do wyboru są dwa rodzaje zabiegów: mezoterapia igłowa i bezigłowa. Obydwa możesz wykonać w domowym zaciszu – Beautifly oferuje urządzenia przeznaczone specjalnie do tych zabiegów, które mogą być stosowane w zasadzie przez każdego.

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na nakłuwaniu skóry (najczęściej twarzy, ale może być też wykonywany na inne partie ciała: głowę, brzuch czy nogi) za pomocą urządzenia wyposażonego w mikroigiełki – jest to derma roller lub Dermapen. Igiełki są wykonane zwykle ze stali chirurgicznej bądź stopów tytanu. Przesuwanie urządzenia po skórze powoduje powstawanie kontrolowanych mikrouszkodzeń, aż do poziomu skóry właściwej. Tym samym stymulowana jest ona do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Nakłuwanie obrotową głowicą wyposażoną w mikroigiełki wykonuje się po uprzednim oczyszczeniu obszaru skóry poddawanej zabiegowi. Nanosi się na nią również ampułkę z wybranym, skoncentrowanym preparatem kosmetycznym. Taki koktajl odżywczy, zaaplikowany na skórę, która w czasie zabiegu ma znacznie większą przepuszczalność, zadziała znacznie skuteczniej.

Zabieg mezoterapii przeznaczony jest przede wszystkim dla skóry pozbawionej energii, odwodnionej i zwiotczałej. Efekt? Skóra odzyskuje optymalny poziom nawilżenia i blask, staje się również jędrna. 

mezoterapia

Mezoterapia mikroigłowa – efekty, które Cię zachwycą!

Efekty odżywienia i odświeżenia skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu. Aby jednak były trwalsze i bardziej satysfakcjonujące, rekomenduje się wykonanie co najmniej 4-6 powtórzeń, w odstępach 2-4 tygodni. Efekty mezoterapii mikroigłowej są widoczne i trwałe. Skóra odzyskuje:

 • jędrność
 • napięcie
 • elastyczność
 • zdrowy koloryt.

Znacznemu spłyceniu ulegają zmarszczki, także te mimiczne. Naskórek staje się grubszy, przez co lepiej pełni funkcję ochronną. Mezoterapia mikroigłowa przynosi także wymierne efekty w kwestii redukcji blizn (na przykład potrądzikowych).

Mezoterapia mikroigłowa w domu – warto, czy nie?

Jeśli chcesz skorzystać z dobrodziejstw tego zabiegu, jednak nie masz czasu bądź środków na to, by wykonywać go w gabinecie, mezoterapię możesz przeprowadzić samodzielnie w domu. W niektórych drogeriach lub hurtowniach kosmetycznych znajdziesz zestawy do domowej mezoterapii mikroigłowej, składające się z derma rollera oraz odżywczego, skoncentrowanego koktajlu. Pamiętaj jednak o tym, że samodzielne wykonywanie zabiegu w domu jest obarczone większym ryzykiem. Możesz narazić się na:

 • zakażenie – zabieg w gabinecie jest przeprowadzany w sterylnych warunkach;
 • podrażnienie – jeśli wykonasz za dużo nakłuć lub będą zbyt głębokie;
 • uczulenie – jeśli wcześniej nie korzystałaś z zabiegu, nie przewidzisz do końca, jak Twoja skóra zareaguje na aplikację preparatu na podrażnioną skórę.

Choć opis zabiegu dla osoby, która nie miała go jeszcze wykonywanego, może brzmieć przerażająco, jednak w rzeczywistości mezoterapia mikroigłowa jest stosunkowo bezpieczna i bezbolesna.  Decydując się więc na zabieg w domu, pamiętaj o wszystkich procedurach bezpieczeństwa, a także o tym, by wybierać urządzenia bezpieczne i wysokiej jakości – takie, jak produkty Beautifly. 

Mezoterapia mikroigłowa – efekty uboczne

Zabieg mezoterapii mikroigłowej (zarówno Dermapen, jak i derma roller są tak samo skuteczne) może jednak nieść za sobą pewne niepożądane efekty. Należą do nich:

 • ból lub pieczenie wrażliwej skóry po zabiegu;
 • siniaki lub małe krwiaki;
 • podrażnienie.

Ewentualna opuchlizna i zaczerwienienie powinny jednak ustąpić samoistnie w ciągu 2-3 dni po zabiegu.

Mezoterapia bezigłowa – nieinwazyjna alternatywa na odmładzanie

Nakłuwanie skóry Cię nie przekonuje? Możesz więc przetestować alternatywę, jaką jest mezoterapia bezigłowa. Zabieg ten zyskuje coraz większą popularność, nie tylko wśród kobiet. Działa nie mniej efektywnie, co mezoterapia mikroigłowa. W trakcie zabiegu skórze są dostarczane substancje regenerujące, odżywcze i lecznicze. Co więcej – dzięki wprowadzeniu substancji aktywnych efekty przeprowadzonego zabiegu widoczne są już  po 3 – 4 sesjach, zatem nie trzeba na nie długo czekać. Domowy zabieg mezoterapii bezigłowej to idealne rozwiązanie wielu problemów:

 • utraty kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry;
 • zmarszczek;
 • blizn;
 • przebarwień;
 • worków i cieni pod oczami.

Pierwszy zabieg mezoterapii wykonany został już latach 50. XX wieku. Ciekawe i obiecujące rezultaty zachęciły lekarza Michaela Pistora do dalszych badań nad tym nowym medycznym zagadnieniem. Kolejne lata przełożyły się na powolny rozwój techniki mezoterapii. W ostatnich latach mezoterapia znacząco się rozwinęła dzięki ogólnemu trendowi udoskonalania zabiegów medycyny estetycznej.

Wykonanie zabiegu mezoterapii bezigłowej nigdy nie było prostsze. Co więcej – przez ekspertów z dziedziny medycyny estetycznej został nazwany “magicznym piórem” bowiem potrafi zdziałać dosłownie cuda!  Według wielu lekarzy i kosmetologów jest to jeden z najlepszych zabiegów do odmłodzenia skóry, ponieważ mobilizuje ją do auto-odnowy. Dodatkowo jest praktycznie nieinwazyjny, a to z kolei pozwala w bezpieczny sposób wykonać go samodzielnie w domowym zaciszu. Zabieg mezoterapii bezigłowej to doskonała alternatywa dla klasycznej mezoterapii. W innowacyjnej metodzie technikę nakłuwania igłą zastąpiono „zastrzykiem” fali elektrycznej.

Jak wygląda zabieg mezoterapii bezigłowej?

W czasie zabiegu mezoterapii bezigłowej nie ingeruje się w żaden sposób w ciągłość naskórka. Urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne, zachodzące w komórkach skóry. W czasie zabiegu substancje aktywne są wprowadzane pod skórę za pomocą urządzenia wytwarzającego prąd galwaniczny. Dzięki impulsom i fototerapii światłem LED błony komórkowe stają się lepiej przepuszczalne i w efekcie składniki aktywne docierają w głąb skóry. Proces ten jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny – nie uszkadza błon komórkowych. Co ważne, efekty widoczne są już po kilku seriach zabiegu.

Dzięki wykorzystaniu zjawiska elektroporacji dochodzi do utworzenia mikrokanałów w błonie komórkowej. W efekcie wzmaga się wnikanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych w głąb skóry. Zabieg ten jest bardzo delikatny, nie powoduje żadnych uszkodzeń twarzy w postaci siniaków czy mocnych zaczerwienień. Ma bardzo silne działanie, ale na długotrwałe efekty trzeba poczekać. Substancje aktywne wnikają powoli w skórę podczas masażu wibracyjnego. Rozświetlona i odżywiona skóra jest możliwa dzięki urządzeniom oferowanym przez Beautifly. Zabiegowi z wykorzystaniem urządzeń do mezoterapii bezigłowej poddawana może być zarówno twarz z szyją i dekoltem, jak i inne partie ciała – ręce, brzuch, uda czy pośladki.

Czy mezoterapia w domu jest bezpieczna?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia do mezoterapii bezigłowej przynosi nie tylko spektakularne efekty, ale i jest zdecydowanie jedną z najbezpieczniejszych metod stosowanych w mezoterapii. Dodatkowym plusem zabiegu w domu jest duża oszczędność środków finansowych. W przeciwieństwie do mezoterapii wykonanej w domu zabieg w salonie kosmetycznym kosztuje od kilkuset złotych wzwyż. Przy wykonywaniu mezoterapii bezigłowej wykorzystywane mogą być całkowicie naturalne i bezpieczne składniki takie jak:

 • kwas hialuronowy;
 • kwas deoksyrybonukleinowy;
 • wyciąg z karczocha. 

Ich wykorzystanie wspomaga regenerację skóry oraz uzyskanie naturalnego efektu jej odmłodzenia, a także pozbycie się uciążliwych dolegliwości.

 • utrata elastyczności skóry,
 • cera palacza,
 • głębokie i utrwalone zmarszczki,
 • rozstępy,
 • cellulit,
 • skóra zmęczona, o szarym kolorycie,
 • cera naczyniowa,
 • skóra sucha i szorstka, wymagająca nawilżenia,
 • cienie pod oczami,
 • worki pod oczami,
 • blizny,
 • przebarwienia.
 • poprawić napięcie skóry,
 • zredukować rozszerzone pory i zmarszczki,
 • zmniejszyć widoczność cellulitu, blizn i rozstępów,
 • usunąć przebarwienia,
 • zredukować rozszerzone naczynka i pigmentację,
 • nawilżyć, ujędrnić i wygładzić zwiotczałą skórę twarzy, szyi i dekoltu,
 • naturalnie podnieść powiekę, policzki i kąciki ust,
 • poprawić kontur twarzy,
 • poprawić ukrwienie głowy- zatrzymać proces wypadania włosów.

 

Powodów do skorzystania z dobroczynnego działania mezoterapii bezigłowej może być naprawdę sporo. Ważne, aby uzyskany dzięki niej efekt likwidacji nieestetycznych dolegliwości był jak najbardziej naturalny i zadowalający. Mezoterapia to zabieg zalecany osobom w każdym wieku. Moc zabiegu przynosi naprawdę długotrwałe efekty, które będą  cieszyć przez kolejne miesiące! Sprawdź naszą ofertę urządzeń do mezoterapii bezigłowej, a z pewnością doświadczysz na własnej skórze, jak dobroczynnie zadziała na Twoją twarz i całe ciało! Ten zabieg nigdy nie był prostszy i bezpieczniejszy!

Urządzenia Beautifly do mezoterapii bezigłowej

Aby nadać skórze energii, ujędrnić ją, nie trzeba wychodzić z domu. Urządzenie Beautifly B-Glossy  sprawi, że w prosty sposób sami możesz zafundować sobie zabieg mezoterapii bezigłowej. Dzięki systematyczności w użytkowaniu skóra nabierze blasku, ujędrni się, będzie dokładnie oczyszczona oraz wyrówna się jej koloryt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *