Depilator laserowy – co to jest?

Pandemia, która nareszcie zakończyła się po dwóch latach sprawiła, że nasze życie ograniczyło się do czterech ścian mieszkania lub domu i w dużej mierze przeniosło się do internetu. Robimy coraz więcej zakupów przez online, nauczyliśmy się robić rzeczy, za których wykonanie wcześniej płaciliśmy. Także sfera beauty z salonu kosmetycznego trafiła do naszych łazienek. Na popularności zyskują depilatory laserowe, dzięki którym, niezależnie od płci, możemy zadbać o gładką skórę na całym ciele. Ale czym właściwie jest to urządzenie i jak działa?

Depilator dla każdego

Depilator laserowy to urządzenie używane w kosmetyce do usuwania niechcianego owłosienia z różnych części ciała – nóg, twarzy, strefy bikini, rąk, a także pleców. Należy zaznaczyć, że depilatory laserowe, nazywane też depilatorami świetlnymi, które można kupić w internecie, wykorzystują impulsy światła IPL. To nie to samo, co depilatory laserowe używane w salonach kosmetycznych – technologia użyta w dwóch tych typach urządzeń jest inna.

Jak działa depilator laserowy IPL?

Impulsy światła IPL emitowane przez depilator laserowy padają na skórę, przez którą docierają bezpośrednio do cebulki włosa. Tam dochodzi do miejscowego rozgrzania barwnika, aż do uzyskania rozpadu cebulki. Zabieg laserowego usuwania włosów na skórze jest całkowicie bezbolesny. Samodzielne użycie depilatora laserowego IPL jest bezpieczne i bardzo proste. Trzeba jedynie pamiętać o odpowiednim ustawieniu urządzenia i dobrać bezpieczny tryb wysyłania impulsów świetlnych.

Depilator laserowy – opinie

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy depilatory laserowe domowe są skuteczne. Według badań oraz na podstawie opinii użytkowników można z całą skutecznością powiedzieć, że to poręczne domowe urządzenie działa, a efekt gładkiej skóry bez konieczności ciągłego, codziennego golenia widoczny jest już po 4 sesjach naświetlania. Włosy odrastają wolniej i są o wiele słabsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.