Dobry szampon na wypadanie włosów.

Wypadanie włosów to problem, który dotyka wielu osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tą przykrą przypadłością jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Zastanawiasz się, jakie szampony na wypadanie włosów są najlepsze? Przedstawiamy krótki ranking i sprawdzamy, czy używanie szamponu wystarczy, by skutecznie powstrzymać wypadanie włosów i zwiększyć porost.

Jakie szampony na wypadanie włosów są skuteczne?

Nie ma tu niestety jednej uniwersalnej odpowiedzi. Wiele bowiem zależy od przyczyny nadmiernej utraty włosów. Bardzo często przyczynia się do tego stres, jakiego doświadczamy w życiu codziennym, zaburzenia hormonalne, przyjmowane leki, okres poporodowy czy choroby skóry głowy. Każdy organizm reaguje też inaczej na składniki aktywne użyte w preparatach mających zahamować wypadanie włosów. NIe ma więc jednego szamponu specjalistycznego, który będzie dobry w każdym przypadku.

Istnieje jednak grupa produktów, które dobrze wypadają w testach klinicznych i są cenione przez konsumentów. W oparciu o to przygotowaliśmy ranking dobrych szamponów na wypadanie włosów.  Oto one:

  1. Delpos Szampon na Wypadanie Włosów
  2. SkrzypoVita Pro Szampon do Włosów
  3. Klorane Chinina
  4. Biotebal Szampon Przeciw Wypadaniu Włosów
  5. Seskavel Sesderma Szampon Przeciw Wypadaniu Włosów
  6. Seboradin Przeciw Wypadaniu Włosów
  7. Novoxidyl
  8. Alpecin Double Effect Szampon kofeinowy o podwójnym działaniu
  9. Wella Professionals Fusion, Intense Repair Szampon odbudowujący
  10. Bioxsine Szampon do Włosów Tłustych Wypadających

Część z wymienionych szamponów to kosmetyki specjalistyczne dostępne w aptekach lub salonach fryzjerskich, ale wybrane z nich można kupić drogeriach.

Dobry szampon na wypadanie włosów – czy wystarczy, aby powstrzymać utratę włosów?

Szampony przeciwdziałające nadmiernemu wypadaniu włosów mają w większości przypadków dobry marketing. Często jednak okazuje się, że w walce o powstrzymanie utraty włosów są po prostu niewystarczające i konieczna jest bardziej złożona terapia skóry głowy. Trzeba też mieć świadomość, że szampon zawierający składniki aktywne ma ze skórą stosunkowo krótki kontakt. Nie zawsze jest też odpowiednio dobrany – wtedy działa wyłącznie doraźnie, nie likwidując przyczyny wypadania. Dzieje się tak najczęściej, gdy korzystamy ze specjalistycznych kosmetyków bez konsultacji ze specjalistą, w tym przypadku dermatologiem lub trychologiem.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest traktowanie szamponu na wypadanie włosów nie jako podstawy terapii, ale jako jej uzupełnienia.

Terapia laserowa i dobry szampon na wypadanie włosów – niezawodny sposób na piękne i gęste włosy

Wyjątkowo dużą skuteczność nie tylko w zatrzymaniu wypadania włosów, ale i stymulacji mieszków włosowych do wzrostu, wykazuje terapia laserem. Bardzo istotne jest tutaj działanie dwutorowe. Co nam bowiem po powstrzymaniu wypadania, gdy ubytki we włosach są duże, a dany preparat nie pobudza porostu? Niestety efekt nadal będzie odbiegał od oczekiwań…

Terapia laserowa, która działa podwójnie, sprawdza się w tym przypadku doskonale i pozwala cieszyć się gęstymi i odżywionymi włosami. Laser na porost włosów B-Longa działa w oparciu o połączenie dwóch technologii, dzięki czemu umożliwia osiągnięcie najbardziej optymalnych efektów. Pierwszą z nich jest technologia LLLT (Low Level Laser Therapy), opierająca się na stymulującym działaniu lasera o małej mocy, wnikającego głęboko w tkanki skóry głowy i regenerującego je. Drugą jest technologia RF, która podgrzewa tkankę podskórną i skórę właściwą i w ten sposób poprawia krążenie krwi w obszarze włosów. Dzięki temu do skóry głowy dociera więcej tlenu i substancji odżywczych.

Terapia laserem jest bezbolesna i w pełni bezpieczna. Jej owocem są gęstsze, grubsze i bardziej odżywione włosy. A pierwsze efekty można zobaczyć już po około 3 miesiącach.

Terapia laserowa nie wymaga żadnych dodatkowych kuracji, ale dla wzmocnienia efektu można stosować dobry szampon na wypadanie włosów. Jego wybór warto jednak skonsultować ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *