Jak działa szczoteczka soniczna do twarzy?

szczoteczki_soniczne_czym_sie_kierowac_przy_wyborze

Przeznaczeniem szczoteczki sonicznej do twarzy jest oczyszczenie cery, przywrócenie jej blasku, napięcie skóry i walka z niedoskonałościami. W jaki sposób działa to urządzenie, że ma aż tyle zalet?

Szczoteczka soniczna do twarzy, gdy używana jest na odpowiednich częstotliwościach drgań, ma zbawienne działanie dla naszej cery – drgania wypustek lub obrotowej główki sprawiają, że skutecznie możemy pozbyć się zalegającego w porach sebum, ujędrnić skórę i wyraźnie ją zmatowić. Użytkowniczki tego urządzenia wyraźnie polecają szczoteczkę do twarzy – opinie dostępne na stronach internetowych świadczą o tym, że jest to gadżet, który na dobre zadomowił się już w kobiecych kosmetyczkach. Jeśli jednak pierwszy raz mamy do czynienia ze szczoteczką soniczną do twarzy — jak używać tego urządzenia?

Szczotka soniczna do twarzy – jak często używać

Zasady regularnego stosowania szczoteczki sonicznej do twarzy są bardzo proste:

  1. Najlepiej korzystać z niej wieczorem, aby oczyścić skórę twarzy po całym dniu i przygotować do nałożenia kolejnych kosmetyków – na czystej skórze będą się one lepiej wchłaniały.
  2. Pamiętajmy, aby przed użyciem szczoteczki wykonać demakijaż przy użyciu płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu. Szczoteczka soniczna do twarzy nie służy do zmywania makijażu.
  3. Zanim rozpoczniemy masaż twarzy szczoteczką, nałóżmy na cerę żel oczyszczający.
  4. Skórę masujemy okrężnymi, powolnymi ruchami szczoteczką. Nie dociskamy jej do twarzy!
  5. Twarz oczyszczamy szczoteczką maksymalnie przez minutę i nie częściej niż dwa, trzy razy w tygodniu.
  6. Po zakończonym masażu twarzy, zmywamy resztki kosmetyku ze skóry i ze szczoteczki.
  7. Osuszamy twarz i nakładamy kosmetyki na noc wedle uznania – krem, serum, maseczka w płachcie.

Szczoteczka soniczna do twarzy – dermatolog radzi

Jeśli mamy jakiekolwiek kłopoty skórne na twarzy – trądzik, dziwna wysypka, pękające naczynka, stany zapalne – i nie możemy sobie z nimi od dłuższego czasu poradzić, prawdopodobnie szczoteczka soniczna do twarzy nie sprawi, że stanie się cud. Warto skonsultować się z dermatologiem, czy w przypadku naszych problemów ze skórą, możemy w ogóle stosować takie urządzenie do masażu i oczyszczania twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds