Sonoforeza – jakie preparaty?

Sonoforeza – jakie preparaty

Sam zabieg sonoforezy cieszy się zaufaniem i popularnością. Metoda pielęgnacji skóry polegająca na wtłaczaniu kosmetyków przy pomocy ultradźwięków daje bardzo dobre efekty. W głębszych partiach dochodzi do odżywienia komórek, wzmocnienia ich, usprawnienia procesów metabolicznych i związanych z produkcją kolagenu. Jednak każdy ma inne oczekiwania względem tej metody, dlatego tak ważne jest znalezienie dobrych kosmetyków do sonoforezy. Dobrych, czyli bogatych w witaminy, substancje aktywne i składniki nośne, sprawiające, że zawartość ampułki czy serum celnie trafia do miejsca, które chcesz objąć pielęgnacją.

Najlepsze kosmetyki do sonoforezy

Sonoforezato zabieg, podczas którego za pomocą urządzenie do oczyszczania twarzy wprowadzane w skórę są kosmetyki o bogatym, odżywczym składzie. Wtłaczanie ich ultradźwiękami sprawia, że substancje nawilżające, likwidujące przebarwienia, spłycające zmarszczki czy usuwające toksyny działają bardziej skutecznie. Ważne jest to, jaka jest konsystencja preparatów – powinna być ona na tyle lekka, żeby nie zostawiać na skórze tłustego, ciężkiego filmu. Dlatego producenci dodają składniki nośne do

  • serum do sonoforezy,
  • ampułki do sonoforezy,
  • koktajle do sonoforezy.

Skuteczność pielęgnacji – sonoforeza

Jak działają kosmetyki do sonoforezy? Za pomocą ultradźwięków przedostają się one przez barierę hydrolipidową skóry, której nie mogą przekroczyć tradycyjne kosmetyki wprowadzane manualnie. Przyjemny mikromasaż towarzyszący zabiegowi jeszcze poprawia krążenie krwi, co zwiększa dotlenienie komórek i usprawnia rozprowadzanie substancji odżywczych.

Odpowiednio dobrane kosmetyki do sonoforezy, połączone z dobrym urządzeniem i umiejętnościami wykonywania masażu ultradźwiękowego to klucz do przeprowadzenia udanego zabiegu sonoforezy. Pozostaje jeszcze kwestia ich regularnego powtarzania, aby podtrzymać wypracowane efekty i wzmocnić je.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *