Szczoteczka soniczna do twarzy – jak stosować podczas codziennej pielęgnacji?

szczoteczka soniczna bpure beautifly

Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia ze szczoteczką soniczną do twarzy, warto poznać kilka podstawowych zasad codziennej pielęgnacji tym urządzeniem, aby jak najszybciej zobaczyć rewelacyjne efekty oraz niepotrzebnie nie podrażnić skóry.

Szczoteczka soniczna do twarzy to naprawdę proste w obsłudze urządzenie, a jego użycie nie jest czasochłonne. Wystarczy kilka minut w tygodniu, aby cieszyć się czystą, promienną, zdrowo wyglądającą cerą.

Szczoteczka do twarzy – jak używać

Szczoteczki sonicznej do twarzy powinno się używać maksymalnie przez minutę w ciągu jednego zabiegu pielęgnacyjnego, do trzech razy w tygodniu. Przed użyciem szczoteczki musimy wykonać demakijaż odpowiednimi kosmetykami.

Później wystarczy zwilżyć twarz wodą i nałożyć na nią ulubiony preparat do mycia: żel do twarzy, pianka, peeling oraz wykonywać masaż szczoteczką poprzez powolne, koliste ruchy dłoni. Przyjemne wibracje rozbiją cząsteczki brudu w głębszych partiach naszej cery, oczyszczą pory i uelastycznią skórę.

Podczas używania szczoteczki, ważne aby jej nie dociskać do skóry i nie wykonywać zabiegu zbyt długo, by uniknąć nadmiernego podrażnienia naskórka. Warto w rutynie pielęgnacyjnej pamiętać także o masażu szyi i dekoltu. Czy szczoteczki sonicznej można używać codziennie? Dużo zależy od tego, jak wrażliwa jest nasza cera, jednak wystawianie jej na tak dogłębne oczyszczanie każdego dnia nie ma większego sensu.

Szczoteczka soniczna do twarzy – efekty regularnego stosowania

Rutyna pielęgnacyjna z wykorzystaniem szczoteczki sonicznej do twarzy pomaga w szybkim tempie pozbyć się martwego naskórka i oczyścić pory, a więc uzyskać promienną, zadbaną cerę, wolną od niedoskonałości. Gładsza skóra twarzy to w efekcie także bardziej estetyczny makijaż, który się dłużej utrzymuje, dzięki np. ograniczonemu wydzielaniu sebum przez naszą cerę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *