Sonoforeza – jakie serum?

Do przeprowadzenia zabiegu sonoforezy konieczne jest zastosowanie kosmetyków, które wnikają poprzez ultradźwięki. To możliwe tylko w przypadku preparatów o konkretnej strukturze – lekkiej, niepozostawiającej tłustego filmu na ciele. Dobrze, jeśli serum czy ampułki do sonoforezy mają bogaty, czysty skład pozbawionych szkodliwych dodatków, chemicznych ulepszaczy czy aromatów. Pamiętaj, że wnikają one w głąb Twojej skóry, dlatego powinny maksymalnie ją wzmacniać i odżywiać, a nie dodatkowo obciążać. Aby dotarły do miejsca docelowego i zadziałały tak, jak tego oczekujesz, dobrze, aby w swoim składzie zawierały też substancje nośne.

Kosmetyki do wprowadzania ultradźwiękami

Planujesz pielęgnację w domowym SPA? Jeżeli posiadasz już urządzenie do oczyszczania twarzy to teraz czas na wybór dobrych kosmetyków do wprowadzania ultradźwiękami.  Często występują one pod postacią serum. Do sonoforezy możesz zastosować zarówno dostępne w drogeriach preparaty, jak i bardziej zaawansowane produkty rekomendowane przez kosmetologów. Zwracaj uwagę na ich skład, aby były odpowiednie do stosowania podczas masażu ultradźwiękami i miały takie działanie, jakiego oczekujesz – anti-aging, oczyszczające, nawilżające, likwidujące przebarwienia.

Serum do sonoforezy – bogaty skład

Jeśli szukasz serum do sonoforezy, to zapewne zależy Ci na kosmetyku, który będzie wydajny, skuteczny i przyjemny w użyciu. Zwracaj uwagę na skład produktów – ten może być bardzo zróżnicowany, bogaty w różne składniki aktywne, witaminy czy substancje pomocnicze.

Najczęściej jest to retinol, czyli czysta i aktywna forma witaminy A, która m.in. stymuluje produkcję kolagenu, kwas hialuronowy, koenzym Q10. Popularnością cieszą się także koktajle do sonoforezy, czyli mieszanki witamin w różnych proporcjach (A, C, B, K, F). Działają one wielotorowo, dlatego są zalecane do pielęgnacji każdej skóry, bez względu na jej indywidualne wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds