Sonoforeza w domu – jak często?

Sonoforeza w domu

Interesuje Cię sonoforeza? Jak często wykonywać zabieg, aby z jednej strony nie przesadzić, a z drugiej uzyskać pożądane rezultaty? Ważna jest tutaj regularność, która pozwala podtrzymać efekty pielęgnacji z wykorzystaniem ultradźwięków. Stosowanie ich, zarówno w kosmetyce, jak i zabiegach o charakterze leczniczym, ma udowodnioną skuteczność.

Wtłaczanie składników odżywczych do głębszych partii skóry pozwala dogłębnie ją oczyścić, odświeżyć, odżywić i wzmocnić. Nie potrafią tego zwyczajne kosmetyki, które nie przechodzą przez barierę hydrolipidową, lecz zostają na powierzchni skóry. Dobre urządzenie do oczyszczania twarzy w połączeniu z profesjonalnymi kosmetykami skutecznie likwiduje ten problem. Jak często z nich korzystać?

Częstotliwość sonoforezy

Bez względu na to, czy zabieg sonoforezy wykonujesz samodzielnie w domu, czy decydujesz się oddać w ręce profesjonalnej kosmetyczki – zawsze musisz ustalić częstotliwość pielęgnacji i trzymać się swojego indywidualnego harmonogramu. Zazwyczaj jednak zaleca się wykonywanie:

  • od 6 do 10 zabiegów,
  • 1-2 razy w ciągu tygodnia.

Oczywiście każdorazowo należy obserwować siebie, swój organizm, a szczególnie skórę i to, jak reaguje ona na mikromasaż. Zazwyczaj efekty są bardzo dobre, a po całej serii zabiegów odczujesz większy komfort i pozbędziesz się uczucia ściągania czy suchości. Skóra będzie lepiej odżywiona, rozjaśniona, nawilżona, elastyczna, gładsza. Będzie wyglądała zdrowiej i młodziej.

Efekty już po pierwszym zabiegu

Choć wspominamy o tym, aby zabieg sonoforezy powtórzyć kilkakrotnie, to tak naprawdę efekty pielęgnacji ultradźwiękami dostrzeżesz znacznie szybciej – nawet po pierwszym trwającym około 15 minut seansie. Dla wzmocnienia rezultatu i podtrzymania go, dobrze jest połączyć zabieg z innym – popularny duet peeling kawitacyjny z sonoforezą to hit w gabinetach kosmetycznych. Jeśli masz własne urządzenie do sonoforezy w domu, to możesz poddawać się mu, kiedy tylko zapragniesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *