Trudny wybór: jaka szczoteczka soniczna do twarzy będzie najlepsza?

szczoteczka soniczna bpure beautifly

Podejmując decyzję o zakupie takiego urządzenia, warto wziąć pod uwagę opinie użytkowników oraz przejrzeć funkcje danej szczoteczki sonicznej do twarzy – ranking dostępny w internecie oraz ogólnodostępne oceny mogą okazać się bardzo przydatne. Szczoteczka soniczna do twarzy posiada wiele funkcji, które przydadzą się w codziennej pielęgnacji. Warto je zweryfikować przed zakupem urządzenia.

Trzy podstawowe funkcje szczoteczki sonicznej

Regulacja prędkości

Najtańsze szczoteczki soniczne dostępne na rynku mają zwykle wyłącznie jeden tryb prędkości drgań. Warto jednak czasem sięgnąć po te droższe modele z dostępnymi kilkoma trybami, aby móc dopasować je do wrażliwości naszej cery i zagwarantować sobie jak najlepsze efekty codziennej pielęgnacji.

Wodoodporność

Dla własnej wygody powinniśmy inwestować w szczoteczki soniczne wodoodporne. Po pierwsze – są one bardziej komfortowe w użyciu, ponieważ możemy je wziąć ze sobą pod prysznic lub do kąpieli, bez obaw, że wilgoć może je uszkodzić. Po drugie – wodoodporne szczoteczki soniczne do twarzy są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Wystarczy przemyć je pod bieżącą wodą i są gotowe do kolejnego użycia. Dodatkowo, włożenie je na chwilę pod strumień chłodnej wody pozwoli nam schłodzić urządzenie i takim wykonać orzeźwiający masaż twarzy i skóry np. pod oczami.

Nakładka do depilacji

Wielu producentów oferuje klientkom szczoteczki soniczne do twarzy z wymiennymi końcówkami, w tym m.in. z końcówką do depilacji. Jest to przydatne akcesorium, jeśli panie chcą pozbyć się drobnego meszku z policzków lub uciążliwie powracających ciemniejszych włosków w okolicach brody i ust. Dzięki temu możemy mieć spokój na kilka tygodni.

Szczoteczka soniczna do twarzy – przeciwwskazania

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do stosowania szczoteczki sonicznej do twarzy są poważne problemy skórne, tj. atopowe lub łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca lub silny trądzik. Również przy skórze naczynkowej powinniśmy zachować ostrożność podczas pielęgnacji, a w razie wątpliwości – skonsultować się z dermatologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *