Łysienie androgenowe – leczenie tradycyjne a kuracje bez skutków ubocznych

Leki na łysienie androgenowe mają za zadanie hamować wypadanie włosów, lecz zazwyczaj nie wspierają ich odbudowy ani wzrostu. Tradycyjne środki farmakologiczne to często za mało, żeby całkowicie pokonać łysienie androgenowe. Leczenie powinno obejmować także stymulację skóry głowy pod kątem pobudzenia procesu wzrostu włosa. Rozwiązaniem uzupełniającym terapie są urządzenia laserowe do użytku domowego, w pełni bezpieczne i niewywołujące żadnych skutków ubocznych.

Łysienie androgenowe – przyczyny występowania

Powodem, przez który przy łysieniu androgenowym tak szybko traci się włosy, jest nadwrażliwość mieszków włosowych na dihydrotestosteron, w skrócie DHT, pochodną testosteronu. Zwykle jest to uwarunkowane genetycznie i może objawiać się wraz z wiekiem. DHT osłabia mieszki włosowe, przez co powoli zanikają, co głównie ma miejsce u mężczyzn, jednak w mniejszym stopniu dotyczy także i kobiet. W zależności od płci łysienie androgenowe może objawiać się nieco inaczej. U mężczyzn najpierw pojawiają się zakola, które z czasem stają się coraz głębsze, aż dochodzi do cofnięcia linii włosów. U kobiet natomiast obserwuje się głównie przerzedzenie włosów na całej skórze głowy.

Czy istnieje skuteczny sposób na łysienie androgenowe? Przyczyny leżą zwykle w genetyce, więc leczenie nie zawsze jest łatwe. Ważne jednak, żeby podjąć je jak najszybciej, ponieważ dolegliwość może, szczególnie w przypadku mężczyzn, doprowadzić nawet do całkowitego wyłysienia. Chociaż nie zagraża to zdrowiu, potrafi negatywnie wpływać na jakość życia w wielu aspektach.

Leki na łysienie androgenowe – czy tabletki to jedyne wyjście?

Najczęściej stosowany lek na łysienie androgenowe to środki farmakologiczne, które dobiera lekarz. Tabletki na łysienie androgenowe mają za zadanie głównie hamować przemianę testosteronu w DHT, przez co mieszki włosowe zostają pozbawione osłabiającego je czynnika. Nie wpływają one jednak w żaden sposób na odbudowę cebulek włosów, ich porost, czy poprawę kondycji. Tabletki na łysienie androgenowe mają jedynie hamować dalsze wypadanie włosów.

Co ważne, tradycyjne leki na łysienie androgenowe mogą wywoływać wiele skutków ubocznych. Zwykle nie mogą ich przyjmować kobiety w ciąży, a przez swój wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu czasem przyczyniają się nawet do ograniczenia wytwarzania testosteronu, co problematyczne szczególnie w przypadku mężczyzn.

Lek na łysienie androgenowe może także działać miejscowo. Na rynku znaleźć można między innymi szampony i wcierki bogate w składniki aktywne. Ich działanie oceniane jest różnie przez różne dotknięte dolegliwością osoby.

Sposób na łysienie androgenowe – leczenie i wzmacnianie włosów

Jak zatrzymać łysienie androgenowe? Leki, które hamują wypadanie włosów, to nie wszystko. Ważna jest również ich odbudowa i pobudzenie wzrostu. Przełomem w walce z łysieniem stały się urządzenia laserowe, które stymulują tkanki skóry, przyczyniając się tym samym do ich regeneracji. Zdrowa skóra głowy przekłada się na zagęszczenie włosów, hamowanie ich wypadania i co więcej – poprawę kondycji tych, które utrzymały się pomimo łysienia. W ten sposób działa laser B-Longa, w którym zastosowano dwie ważne technologie: RT oraz LLLT.

Technologia RT opiera się na podgrzewaniu skóry właściwej i tkanki podskórnej, przez co poprawiona jest cyrkulacja krwi i dotlenienie skóry głowy, dodatkowo regulując pracę gruczołów łojowych. Technologia LLLT (Low Level Laser Therapy) natomiast doceniana jest szczególnie przez panie cierpiące na łysienie androgenowe damskie. Leki nie zawsze przynoszą efekty, a światło czerwone o małej mocy stymuluje skórę głowy i pobudza proces wzrostu włosa w sposób całkowicie bezpieczny i to w warunkach domowych.

Jak pokonać łysienie? Leczenie tradycyjne nie wyklucza stosowania lasera B-Longa. Może on być samodzielną lub uzupełniającą formą terapii. Co najważniejsze, nie tylko przyczyni się on do zagęszczenia włosów, ale także poprawy ich kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.